Categories: Новини

Податкова почала полювати на бізнес у соцмережах: що загрожує українкам за торти на замовлення

В Україні податкова служба почала активно відстежувати діяльність громадян у соціальних мережах, штрафуючи тих, хто веде бізнес без офіційної реєстрації. Зокрема, увагу податківців привернули жінки, які продають свої вироби, наприклад, домашню випічку, через соцмережі. Це викликає питання щодо правомірності такого підходу до оподаткування та рівня контролю держави над особистим життям громадян.

Як все відбувається?

В одній із ситуацій, яка стала відомою завдяки поширеній у соцмережах інформації, податківці надіслали жінці повідомлення про підозру у незаконній підприємницькій діяльності. Виявилося, що вона пропонувала торти на замовлення на своїй сторінці в соціальній мережі. Податкова служба побачила рекламу, знайшла її телефон і направила запит у банк щодо операцій за цим номером. Банківська роздруківка показала надходження коштів, які пов’язують із продажем тортів та інших товарів її власного виробництва.

Ці платежі податкова трактує як доходи від підприємницької діяльності, з яких не сплачувалися податки. Така практика стала підставою для притягнення жінки до відповідальності за статтею 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що передбачає штрафи від 17 тисяч гривень і вище. Також їй доведеться сплатити податки з виявлених доходів.

Нові можливості для контролю

Цей випадок демонструє нові можливості для податкової служби щодо контролю над бізнесом в інтернеті. Здавалося б, що може бути незаконного в тому, що людина продає домашню випічку друзям та знайомим через свою сторінку, але податкова розцінює це як ще один шанс для стягнення податків.

Що очікувати далі?

Такий підхід до відстеження підприємницької діяльності у соцмережах викликає питання про те, як далеко готова зайти держава в контролі над доходами громадян. Чи буде наступним кроком ще жорсткіше відстеження електронних платежів? Важко передбачити, але цей приклад уже викликав серйозну тривогу у багатьох українців, які звикли вести невеликий бізнес без офіційної реєстрації.

На тлі таких нововведень, українці змушені ставити питання про справедливість податкової політики та можливості для розвитку малого бізнесу в умовах посилення контролю.

Коломієць Надія

Recent Posts

Новий стандарт 230В в Україні: чи потрібні стабілізатори та що буде з тарифами

З 1 липня 2025 року в Україні почнуть діяти нові стандарти якості електроживлення, згідно з якими…

1 годину ago

Робота стоячи та рак: що призводить до смертельної хвороби

У сучасному світі все більше уваги приділяється перевагам роботи стоячи для здоров'я, як альтернативи тривалому…

2 години ago

Ціни переб’ють апетит: яловичина, ковбаса та бекон активно дорожчають

Українські супермаркети скоригували ціни на деякі популярні м'ясні продукти. Ще більше грошей доведеться викласти за…

2 години ago

Роботи Neuralink уже імплантують чипи в мозок, хірурги скоро будуть не потрібні, – Маск

Компанія Ілона Маска Neuralink імплантувала мозковий чіп уже третьому пацієнту. За словами підприємця, цього разу операцію проводив…

2 години ago

Як потрібно їздити, щоб витрачати менше палива: потрібно знати кожному автомобілісту

Власникам автомобілів доводиться постійно стикатися з безліччю проблем під час користування своєю машиною: від ремонту…

2 години ago

Мобілізація стане жорсткішою та буде посилена – крайня необхідність

Зусилля України з мобілізації нарощуються через тиск на фронті, що триває, з особливим акцентом на…

2 години ago