Український горох за якісними показниками перевершує російську продукцію та повністю відповідає канадському, який вважається еталонним у світі.
Як зазначають в Українській бобово-соєвій асоціації, це офіційно визнали у Китаї, на ринку якого є попит на цей український товар.
Як пише NV , про це йдеться у повідомленні асоціації.
За словами голови асоціації Антоніни Скляренко , українські виробники бобових активно приділяють особливу увагу співпраці з Китаєм.
При цьому регуляторні вимоги КНР щодо цього напряму надзвичайно високі.
За словами Скляренка, нещодавно Українська бобово-соєва асоціація детально відпрацьовувала експорт гороху до Китаю разом із Держпродспоживслужбою.
«Дуже багато технічних вимог потрібно виконати. Китайці внесли в протокол по гороху пункти, яких не було з інших культур. Але ми все одно працюємо, тому що попит є, і саме завдяки цьому ціна на горох піднялася», – зазначила вона. — І що дуже важливо — китайська сторона офіційно визнала: український горох за якісними показниками перевершує продукцію країни-агресора і повністю відповідає канадському. А канадський горох вважається еталонним у світі».
Таким чином, українські виробники мають усі передумови стати довгостроковим постачальником гороху на китайський ринок.
За словами Скляренка, українські виробники бобових активно шукають найвигідніші світові ринки збуту, але ключовим фактором залишається ціна.
«Українську сою, і горох, і нут, і сочевицю, і квасолю, безумовно, чекають у ЄС, а також у країнах Африки та Азії. Але ключове для нас це ціна. Ми не можемо орієнтуватися лише на один напрямок, тому шукаємо там, де умови вигідніші», — повідомила вона. — «Європейські партнери кажуть, що готові до співпраці, компромісів, навіть заявляють про наміри інвестувати в підприємства на заході України. У той же час, ціна, яку вони пропонують, часто нижча, ніж в інших країнах. Тому ми залишаємося відкритими, але підходимо до цього прагматично — там, де є економічний сенс, туди й прямуємо».
Як повідомлялося, відкриття ринку Китаю у березні для українського гороху стало додатковим стимулом для нарощування його виробництва в Україні. Початок постачання на ринок Китаю сприятиме зростанню цін на український горох.
При цьому Китай зацікавлений в імпорті українського гороху, якість та ціна якого є дуже привабливими для китайських споживачів.
У березні Україна та Китай підписали угоду про умови експорту до КНР українських водних продуктів дикого вилову та гороху.
2024 року українські агровиробники отримали доступ на іноземні ринки для 16 груп товарів у 9 країн світу.
Китай відкрив ринок для українського меду.