Новини

Скандал у Вашингтоні: американські компанії озброюють Путіна

США розслідують, яким чином американські компоненти електроніки опинилися в зразках російських безпілотників, ракет та танків. Бюро з питань промисловості та безпеки Міністерства торгівлі США видало розпорядження про тимчасове припинення експорту 3 компаній, обвинувачених у постачанні електроніки подвійного призначення в Росію, яка використовується для військових потреб.

У заяві заступника Міністра торгівлі США з питань експортного контролю Метью Аксельрода йдеться, що 7 осіб і 3 компанії “були частиною складної глобальної схеми закупівель, в рамках якої незаконно здійснювалися поставки і закупівлі електроніки подвійного призначення на мільйони доларів для кінцевих користувачів в Росії, включаючи компанії, пов’язані з російськими військовими”.

Дві компанії – H Brothers і SN Electronics базуються в США, і ще одна – Suntronic в ОАЕ. Експортні обмеження на вищезгадані компанії та особи введені на 180 днів.

Експортні обмеження накладені на 7 фізичних осіб, четверо з яких – Олег Зенченко, Катерина Ветошкіна, Павло Черніков, Володимир Бочкарьов є мешканцями Росії.

Троє інших – жителі Канади Микола Гольцев, Крістіна Пузирьова, а також мешканець США Салімджон Насріддінов були заарештовані 31 жовтня 2023 року відповідно до кримінальної справи про незаконне постачання електроніки подвійного призначення для військового виробництва в Росії.

Експортні обмеження пов’язані з обвинувальним висновком, винесеним у федеральному суді Східного округу Нью-Йорка. Справа є частиною спільного розслідування Міністерства юстиції США, Міністерства торгівлі та нью-йоркського відділення ФБР.

Згідно з обвинувачульними документами, Гольцев, Пузирьова та Насріддінов “незаконно закуповували та поставляли на мільйони доларів електроніку подвійного призначення від американських виробників і дистриб’юторів кінцевим користувачам в Росії, що знаходяться під санкціями, в тому числі через треті країни”.

Як наголошується в судових матеріалах, деякі електронні компоненти з однаковими марками, моделями а номерами деталей, поставлені обвинуваченими через компанію SH Brothers, були виявлені в захопленому українськими військовими російському озброєнні і засобах розвідки. 

За період, вказаний в обвинувальному висновку, компанія SH Brothers здійснила сотні поставок до Росії на суму понад 7 млн доларів.

Схема постачання електроніки агресору

На початку листопада 2023 року стало відомо про те, що у США викрили масштабну схему з продажу Росії електроніки. Для реалізації схеми обвинувачені використовували дві зареєстровані в Брукліні юридичні особи.

У Сполучених Штатах Америки заарештували трьох осіб, які незаконно купували і відправляли в Росію електронні компоненти. Частина з цих товарів використовувалася окупаційними військами РФ у війні проти України. 

Ольга Степанова

Recent Posts

Небезпечний тренд набирає обертів: у Дніпрі діти підірвали “крота”

У Дніпрі діти вирішили наслідувати тренди з мережі та налякати мешканців вибухами. Не зупинило їх…

5 години ago

Маск розкритикував заборону TikTok у США: “це суперечить свободі слова”

Американський мільярдер і власник соціальної мережі Х Ілон Маск заявив, що блокування соціальної мережі TikTok у Сполучених…

5 години ago

Скільки стажу потрібно для пенсії у 10 тисяч гривень: розрахунки на 2025 рік

У 2025 році пенсійна система України продовжує функціонувати за принципом індивідуального нарахування пенсійних виплат, що…

6 години ago

Відстрочка від мобілізації: не призиватимуть на службу ще одну категорію українців

В умовах воєнного стану в Україні уряд робить кроки для захисту прав громадян, особливо тих, хто опинився…

6 години ago

Зловісний і рішучий. Аналіз нового офіційного портрета Дональда Трампа

Напередодні інавгурації Дональда Трампа було оприлюднено його новий офіційний портрет. І багатьом здалося, що на…

6 години ago

Дірка в стіні номера президента Зеленського ледь не спричинила міжнародний скандал

Начальник навчального центру професійної підготовки Управління державної охорони Максим Романчук дбає про безпеку перших осіб…

6 години ago