Сотні росіян, які проживають на Кіпрі, втратили свої рахунки в найбільшому банку острова Hellenic, повідомляє компанія Main Partner Trust, яка надає юридичні та консалтингові послуги.
Уточнюється, що йдеться про громадян із «кіпрськими документами», які не є податковими резидентами Росії. Також закриття рахунків торкнулося їхніх операційних компаній. Причин свого рішення банк не вказав, пише видання haggin.az
Hellenic – четвертий за розміром активів банк Кіпру. Раніше кредитна організація повідомила про намір дотримуватися санкцій проти Росії, запроваджених через війну в Україні. «Моніторинг клієнтів також посилився, транзакції суворо відстежуються та перевіряються», — наголошувалося у звіті за підсумками трьох кварталів 2023 року.
Hellenic Bank надає не лише традиційні банківські продукти, а й надає широкий спектр фінансових послуг, включаючи факторинг, страхування, управління портфелем, інвестиційну діяльність та інше. Раніше організація мала представництво в Росії, проте позбулася його 2022 року.
Минулого квітня про закриття рахунків 4000 росіян повідомив інший великий банк Кіпру – Bank of Cyprus. Рішення торкнулося податкових резидентів РФ, тих, хто отримував дохід від санкційного бізнесу, а також власників посвідки на проживання типу F, що дається за покупку нерухомості на острові.
Пізніше банк пояснив, що причиною стало призупинення членства Росії у FATF – Групі розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей – у лютому 2023 року. У 2022 році росіяни зберігали на депозитах Bank of Cyprus понад 700 тисяч євро, без урахування коштів кіпрських компаній, що їм належать.
Після анексії Криму, у період з 2014 по 2022 рік, кіпрські банки закрили рахунки 82% клієнтам із Росії. Обсяг депозитів зіткнувся вчетверо – на 76%. Загалом відмову у банківському обслуговуванні отримали 60 тисяч фізичних та юридичних осіб, переважно пов’язаних із Росією. Обсяг «вигнаних» з Кіпру коштів влада оцінила в 43,5 млрд євро.
У січні 2024 року президент республіки Нікос Христодулідіс заявив, що її тісні зв’язки із російським капіталом пішли в історію. Він також назвав помилкою програму “золотих паспортів”, яка забезпечувала громадянством Кіпру інвесторів в економіку країни.
Навесні влада острова розпочала розслідування російської присутності, відкривши загалом 29 справ після того, як США та Великобританія у квітні ввели санкції проти 13 фірм та осіб, викритих у приховуванні активів мільярдерів. Серед них опинилися Роман Абрамович та Алішер Усманов.
У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…
Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…
Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…
Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…
Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…