В Італії спущено на воду яхту «Шахерезада», яка належить Путіну

В Італії спущено на воду заарештовану супер’яхту «Шахерезада», яка, згідно з розслідуванням команди Олексія Навального, належить президенту Росії Володимиру Путіну. Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

Судячи зі супутникових знімків, на які посилається медіа, спуск на воду відбувся між 11 і 12 вересня 2023 року.

За даними Financial Time, стало відомо, що на яхті в серпні було зроблено ремонт. Але хто фінансує роботи на “мільйони євро”, за повідомленням голови міжнародного Фонду боротьби з корупцією Марії Певчих, залишилося за кадром.

Команда Навального стверджує, що російський екіпаж судна (за деякими даними, пов’язаний із Федеральною службою охорони) не було звільнено, і він досі отримує зарплату. Марія Певчих припускає, що судно, яке перебуває в порту Марина-ді-Каррара в районі Тоскани, можуть готувати до виходу в море.

Що відомо про супер’яхту “Шахерезада”

Яхта “Шахерезада” — 140-метрова моторна супер’яхта, побудована компанією Lurssen. За оцінками SuperYachtFan, її вартість становить 700 мільйонів доларів.

Видання The New York Times повідомило, що схоже, це однотипний корабель типу “Хрест”. Під час будівництва проєкт яхти називався “Блискавка” (Lightning).

Навесні 2022 року команда Навального опублікувала розслідування, згідно з яким яхта “Шахерезада”, що стояла біля узбережжя італійського морського курорту Марина-ді-Каррара, належить Володимиру Путіну.

У травні 2022 року яхту заарештував уряд Італії. Повідомляли, що фінансова поліція встановила “наявність значних економічних і ділових зв’язків бенефіціарного власника “Шахерезади” з видатними представниками російського уряду”.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии