Тисячі українців можуть залишитися без частини пенсійного стажу, якщо їхнє навчання у виші припало на період після 2004 року. Відтоді законодавство змінилося: роки, проведені в університетах, технікумах чи ПТУ, більше не зараховуються автоматично до страхового стажу.
Про це нагадує видання «На пенсії» з посиланням на коментар пенсійного експерта Сергія Коробкіна.
Згідно з чинним законом про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (№1058), що набрав чинності 1 січня 2004 року, навчання виключено зі списку періодів, які дають право на пенсійний стаж. Тобто якщо людина навчалася після цієї дати — ці роки до пенсійного стажу не додаються.
Однак для тих, хто здобував освіту до 2004 року, усе ще діють попередні норми. Вони можуть додати періоди очного навчання — у вишах, коледжах, профтехучилищах, закладах підвищення кваліфікації, а також аспірантурі, ординатурі чи докторантурі — до свого страхового стажу.
Щоб підтвердити таке право, необхідно мати офіційні документи, які чітко вказують дату початку та завершення навчання. Це може бути диплом, архівна довідка, або інші папери, які підтверджують безперервність освітнього процесу.