Рід військ — різновид війська, призначений для безпосереднього ведення або всебічного забезпечення бою. Кожен з них володіє певними бойовими властивостями та має своє призначення, озброєння, бойову техніку, тактику ведення бою й організацію.
Збройні сили України (ЗСУ) мають таку структуру:
Найчисленнішим та самостійним видом ЗСУ є Сухопутні війська. Організаційно вони складаються з:
Військові частини Сухопутних військ за родами військ поділяються на: танкові війська, механізовані війська, ракетні війська та артилерія, війська протиповітряної оборони, армійську авіацію.
Спеціальні війська (забезпечення бойової діяльності): розвідувальні, радіоелектронної боротьби, інженерні, зв’язку, хімічного, радіаційного, біологічного захисту, автомобільні і дорожні, частини логістики.
Cтруктура підпорядкування частин та підрозділів Сухопутних військ виглядає так: оперативне командування — бригада (полк) — батальйон — рота — взвод.
Бригада
. Основна тактична частина, що призначена для виконання тактичних завдань самостійно або у складі армійських корпусів, у взаємодії з авіацією, зі з’єднаннями та частинами інших родів військ. На приморських напрямках — у взаємодії із силами флоту. Бригада складається з декількох батальйонів (дивізіонів) основних родів військ, підрозділів спеціальних військ і тилу.
Полк. Тактична частина в різних видах Збройних сил і родах військ, що призначена для виконання бойових завдань самостійно або в складі з’єднання. Залежно від роду військ (сил) полк може вести повітряний, протиповітряний, загальновійськовий бій або забезпечувати бойові дії. Складається з управління, декількох батальйонів (дивізіонів), підрозділів бойового, технічного, тилового та медичного забезпечення.
Батальйон (дивізіон)
. Основний тактичний підрозділ Сухопутних військ. Він може бути ракетним, танковим, механізованим, зенітним, артилерійським, розвідувальним, інженерно-саперним, автомобільним, аеромобільним тощо.
В свою чергу механізований батальйон складається зі штабу, командування, кількох рот і підрозділів (вогневої підтримки, протитанкових, зв’язку), технічного обслуговування, постачання та медичного пункту.
Танковий батальйон складається з кількох танкових рот та підрозділів бойового забезпечення.
Артилерійський дивізіон складається зі штабу, командування, підрозділів бойового забезпечення, кількох артилерійських батарей, тилового та технічного обслуговування.
Рота або батарея
. Тактичний підрозділ, що входить до складу батальйонів (дивізіонів/бригад). Рота може бути ракетною, танковою, механізованою, артилерійською, зенітною радіотехнічною, саперною, мінометною, автомобільною тощо.
Взвод. Підрозділ, що входить до складу роти чи батареї (можуть бути у складі закладів/частин). Поділяється на: мінометний, зенітний, артилерійський, механізований, аеромобільний, розвідувальний, протитанковий, інженерний, а також комендантський, господарський та медичний, управління, зв’язку, регулювання, забезпечення. Зазвичай взвод складається з 2–4 відділень (екіпажів, обслуги).
Відділення. Первинний тактичний підрозділ. В авіації та танкових військах відділенню відповідає екіпаж танка або літака чи вертольота, в артилерії – обслуга гармати. У відділенні може бути від 6 до 12 осіб на чолі з командиром/сержантом/старшиною.
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…
Президент Росії Володимир Путін заявив про успішне випробування ракети "Орешник" ("Кедр") - саме нею РФ вдарила…
Жінка, яка робила ремонт будинку, зробила захопливе відкриття, виявивши цілі двері, які були приховані попередніми…
Українці, які опинилися в Польщі через повномасштабну війну, зможуть отримати тимчасовий документ, т.з. "сірий паспорт". Це…
В основному, ми викликаємо поліцію у випадках, коли порушуються наші права, і ми вимагаємо захисту.…