“Скіфське золото”
після майже 10 років судів повернулося до України з Нідерландів. Музей Алларда Пірсона передав їх до Національного музею історії України.
Про це повідомив Національний музей історії України.
Наразі фахівці обстежують стан 565 артефактів, серед них — античні скульптури, скіфські та сарматські прикраси, китайські лакові шкатулки, яким дві тисячі років.
“Оскільки колекція набула міжнародного політичного резонансу, її стан і подальша доля будуть відтепер під прискіпливою увагою світу. Це покладає відповідальність на всіх, хто стояв за політичним рішенням щодо повернення колекції в Україну під час війни. Вони мають забезпечити їй безпрецедентну охорону, а також відповідну економічну підтримку Національному музею історії України”, — зазначив гендиректор Національного музею історії України Федір Андрощук.
Колекцію “Крим. Золотий острів у Чорному морі” виставили в амстердамському музеї Алларда Пірсона в лютому 2014 року, до того як Росія незаконно окупувала Крим. Виставка складається з колекцій п'яти музеїв, один із яких перебуває у Києві, а чотири – на території півострова. Серед понад 560 експонатів виставки — артефакти зі скіфського золота, церемоніальний шолом, дорогоцінне каміння та мечі стародавніх греків та скіфів.
У грудні 2016 року Окружний суд Амстердама ухвалив рішення повернути експонати Україні, проте 2017 року російська сторона направила апеляцію. У жовтні 2020 року амстердамський суд задовольнив прохання України про відведення судді, який розглядав справу про “скіфське золото”,
а 22 квітня цього року відбулися вирішальні дебати сторін.
Верховний суд Нідерландів постановив, що “скіфське золото”, яке роками було предметом судової тяганини в Нідерландах, має бути повернуте Україні.
Вартість колекції становить близько 10 мільйонів євро.
Якщо чоловік сідає в транспортний засіб працівників ТЦК чи поліції без протоколу, то він тим самим дає добровільну…
Україна готується до проведення значної пенсійної реформи, яка змінить порядок розрахунків виплат. Головною зміною стане…
Сьогодні вночі, 22 січня, міжнародна компанія у сфері агро та харчових технологій МХП зазнала масштабної…
55-річна жителька Тернопільського району втратила 400 000 гривень через шахрайський дзвінок. Поліція розпочала розслідування, закликаючи громадян…
В Україні стартує друга черга будівництва найбільшої вітроелектростанції в Східній Європі — Тилігульської ВЕС. Проєкт…
Оксфордські вчені почали нове дослідження малярії, спричиненої паразитом Plasmodium vivax. Цей вид паразита відомий своєю…