Блогінг в Україні продовжує набирати популярності, проте багато хто з інфлюенсерів досі уникає легалізації прибутків. Податкова служба попереджає: незареєстровану діяльність легко відстежити, а уникнення сплати податків може обернутись штрафами.
Наразі в Україні діють три основні моделі оподаткування для блогерів: як фізична особа, ФОП другої або третьої групи. У кожному випадку є свої особливості. Наприклад, при відсутності реєстрації як ФОП, фізична особа сплачує 18% ПДФО та 1,5% військового збору раз на рік — загалом 23% від усього доходу. Це найвитратніший варіант, але з найменшою звітністю, – нагадує податкова.
Для ФОП 2 групи діє фіксована система: щомісяця потрібно сплачувати близько 4160 грн, що включає єдиний податок, соціальний внесок та військовий збір. Цей варіант підходить для тих, хто працює з українськими клієнтами. Блогерам, які мають закордонні надходження через AdSense, Patreon чи Payoneer, варто обирати третю групу — 6% податку з доходу раз на квартал та фіксований внесок у розмірі 1760 грн на місяць.
Податкова чітко розмежовує, який формат найкращий для кожного виду доходу: українські реферальні програми — друга група, іноземні — третя. Продаж курсів, мерчу, інтеграцій з українськими брендами — друга, а доходи через YouTube або Patreon — третя група. У разі отримання грошей через PayPal можна оформлювати доходи як фізична особа, але з вищими ставками податків.
Фіскальна служба має змогу автоматично відстежувати підозрілі надходження та перевіряти блогерів за транзакціями з платіжних платформ. Відомство попереджає: ухилення від оподаткування не залишиться непоміченим.
А на сьогодні орган взагалі перетворився на філію фсб рф, про що його захисники –…
У Балтійському морі біля польського острова Волін виявлено родовище, яке може стати стратегічним ресурсом для…
Американський долар ось уже 80 років залишається домінуючою світовою валютою, але його статус все частіше…
Легендарний британський рокер Оззі Осборн, який помер 22 липня на 77-му році життя, залишив після…
В Україні викрили масштабну аферу з підпільними кол-центрами, які обдурювали громадян Чехії. Учасники схеми представлялися…
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив негайно посилити геологорозвідку та буріння нафтових свердловин. На його…