Аби бити по військових об'єктах в Росії, Україні потрібна ракета під F-16 – AGM-158 JASSM з модифікацією на 900 кілометрів, а бойова частина до півтони. Також вона є дозвуковою в межах 1000 кілометрів.
Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Петро Черник прокоментував слова міністра оборони Нідерландів Кайси Оллонгрен, яка заявила, що винищувачі F-16, які країна передає Києву, можна використовувати для завдавання ударів по території РФ.
За його словами, аби бити по військових об’єктах в Росії, Україні потрібна ракета під F-16 – AGM-158 JASSM з модифікацією на 900 кілометрів, а бойова частина до півтони. Також вона є дозвуковою в межах 1000 кілометрів.
“Ми ж розуміємо, що F-16 бере на борт 2 такі ракети. Якщо 6 літаків, то маємо 12 ракет. З їхньою допомогою уже аеродром в Енгельсі можна перетворити на попіл”, – запевнив Черник в коментарі для 24 каналу.
Проте він наголосив, що Україна має дочекатися літаків і тоді нарешті зрозуміти, як воно все працює.
Відомо, що після дозволу США бити своєю зброєю по території РФ, ЗСУ вдарили по військовій базі в Бєлгородській області, використовуючи HIMARS, повідомило видання Forbes. Черник зауважив, що такий удар міг відбутися і за допомогою української зброї.
“Минулого тижня ми переконалися, що в нас є така власна зброя і доволі непогано. Ракетний комплекс “Нептун” уразив баржі у Чорному морі, проте, можливо, був і застосований HIMARS. Питання лише, який боєприпас. Маю нагадати, що найбільш масовий боєприпас, який є в нас на озброєнні, це М31А1 і М31А2. Він завдає ударів на 84 кілометри”, – сказав полковник запасу.
За його словами, необхідно дочекатися підтвердження цієї інформації, аби зрозуміти, чим саме уразили ціль.
“Чи добре, що такі цілі уражаються? Однозначно. Ревізується їхня система протиповітряної оборони. Самі ракетні комплекси, які покликані боротися саме із такими ракетами, не можуть себе захистити. Особлива цінність – це ураження радіолокаторів, тому що будувати нові з кожним місцем їм все важче і важче”, – пояснив Черник.
Раніше військовий експерт Олександр Коваленко пояснив, як Україні захистити F-16 та AWACS від ворожих ударів. За його словами, ці літаки можуть працювати у парі, аби завдавати ударів по окупантах.
“Якщо ми говоримо про літак РЛС, то його захистити є більше можливостей, ніж F-16. Тому що він знаходиться у глибокій тиловій зоні. Я не виключаю, що він взагалі буде курсувати в центральній Україні чи навіть ближче до західної. Залежно від висоти та об’єкту, його радіус дії – 300-500 км. У нього велика зона безпеки, у F-16, адже його треба задіювати у передовій зоні. І тому є загроза, що будуть задіяні засоби ППО чи далекобійні ракети РФ”, – зазначив Коваленко.
“Експлуатуючи винищувачі F-16 протягом майже чотирьох десятиліть і завдяки безперервній турецькій агресії, ВПС [Греції] накопичили величезний досвід і знання в оперативному використанні винищувача в місіях “повітря-повітря”, особливо в ближньому повітряному бою”, – повідомили грецькі журналісти.
Голова тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань порушення законодавства у Міноборони та ЗСУ Ганна…
Верховна Рада України нещодавно продовжила воєнний стан і загальну мобілізацію до 7 лютого 2025 року.…
Єлизавета, 21-річна позашлюбна дочка Путіна, живе в Парижі, просить називати себе Луїзою і отримала французький…
Проблема з тим, що ЗСУ втрачає багато людей на війні, криється в їхній не завжди…
Один удар гіперзвуковою балістичною ракетою "Орешник" з ядерним зарядом здатний повністю знищити Київ. З такою…
Попри війну, яку розпочала Росія, українці продовжують отримувати пенсії та звертатися за їх призначенням. Кожного року в…