У соцмережах лимонну воду рекламують як панацею від усього: від проблем із травленням до проблем зі шкірою.
Частково це правда, проте варто пам’ятати, що було проведено не так багато досліджень цього напою, тож наукову користь лимонної води важко підтвердити на 100%.
Тим не менш, дієтологи та лікарі кажуть, що є кілька вагомих причин пити її, пише Mindbodygreen.
Вона зволожує ваш організм. Враховуючи, що ми на 65% складаємося з води, підтримання запасів рідини має вирішальне значення для здоров’я.
“Якщо ви не п’єте достатньо рідини, все інше, що ви робите для підтримки здоров’я, наприклад, дієта, фізичні вправи, стрес і контроль сну, може бути марним”, – сказала лікарка-інтеграторка Дана Коен.
Лимонний сік збільшує спорожнення шлунка в півтора раза більше, ніж вода, через його рівень кислотності. “Лимонна вода може сприяти виробленню травних соків, які розщеплюють їжу на більш дрібні шматочки, щоб вона могла краще засвоюватися”, – зазначила Коен.
Флавоноїди в лимонній цедрі можуть впливати на здоров’я мозку. Наприклад, дослідження 2019 року засвідчило, що нобілетин, сполука в цитрусовій цедрі, може використовуватися для поліпшення когнітивних порушень у людей із хворобою Альцгеймера.
Може підвищувати імунітет
Якщо є одна поживна речовина, якою відомі лимони, так це вітамін С. Цей антиоксидант може відігравати роль в імунному здоров’ї. “Вітамін С підтримує вироблення та функціонування імунних клітин, а також діє як антиоксидант”, – пояснила імунологиня Дженна Маччіокі.
“Хоча лимонна вода містить вітамін С, його кількість відносно невелика порівняно з іншими джерелами, такими як вживання в їжу фруктів та овочів. Тому, хоча він може сприяти загальному споживанню вітаміну С, його слід розглядати як невелику частину збалансованого раціону, що підтримує здоров’я імунної системи”, – акцентувала Маччіокі.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…