Categories: Новини

До України дійшла лихоманка Західного Нілу: люди вже помирають

В Україні вірус гарячки Західного Нілу віднесений до I групи особливо небезпечних захворювань. Згідно з міжнародними стандартами ВООЗ, він належить до IV групи ризику. Це захворювання, яке може спричинити серйозні ускладнення, і його передають комарі, що інфікуються від птахів.

У Києві з початку літа цього року зафіксовано 17 випадків захворювання на гарячку Західного Нілу. Зокрема, три з цих випадків завершилися смертю хворих через важке ускладнення – менінгоенцефаліт.

Директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург повідомила, що всі пацієнти потребували стаціонарного лікування через важкість їхнього стану.

Симптоми захворювання починаються раптово з ознобу і різкого підвищення температури тіла, що супроводжується інтоксикацією. Гарячковий період триває від 2 до 6 днів. У тяжких випадках можливий розвиток менінгіту або енцефаліту.

Специфічного лікування проти гарячки Західного Нілу наразі не існує; лікування є симптоматичним і проводиться під наглядом лікаря.

Основним джерелом вірусу в природі є птахи, зокрема перелітні, у крові яких вірус може циркулювати від 14 до 200 днів. Переносниками захворювання також можуть бути певні види комарів, які інфікуються під час харчування кров’ю і здатні передати вірус людині або тварині.

Хоча й рідко, можливе також контактне зараження через кров хворих тварин. Щоб зменшити ризики зараження гарячкою Західного Нілу, рекомендується встановити москітні сітки на вікна, використовувати репеленти і носити одяг, що покриває тіло, при відвідуванні парків та лісових зон.

Зниження температури повітря і зникнення комарів значно зменшують небезпеку зараження гарячкою.

Ольга Степанова

Recent Posts

Виплати отримають далеко не всі: у Раді анонсували нові умови для ВПО

У законодавстві щодо виплат внутрішньо переміщеним особам (ВПО) готують зміни. Михайло Цимбалюк, заступник голови комітету Верховної…

7 хв. ago

Німецька “подруга Путіна” запропонувала хитрий “мирний план”: чому він небезпечний для України

Лідерка німецької партії ССВ Сара Вагенкнехт запропонувала план, що передбачає припинення постачання зброї Україні в обмін на…

9 хв. ago

Сирський анонсував важливе нововведення для новобранців: що зміниться

В Україні планують збільшити термін базової загальновійськової підготовки для мобілізованих. Відповідний проєкт буде розпочато у жовтні-листопаді цього…

10 хв. ago

В Україні може зʼявитись мовна поліція: що це значить, як працюватиме

На сайті Кабінету Міністрів України з'явилась петиція про створення мовної поліції. Також в ній просять…

12 хв. ago

Ботсад Києва на межі катастрофи: у Guardian вказали на наслідки ворожих атак по енергосистемі України

Ботанічний сад Києва може загинути через удари РФ по енергосистемі України. Про це пише Guardian. Рідкісні та екзотичні рослини…

15 хв. ago

Ні хвилини спокою: психолог розповів, як телефони непомітно поневолили наш мозок

Смартфони, безсумнівно, зробили революцію в сучасному житті, поліпшивши комунікацію і зробивши інформацію доступнішою, ніж будь-коли.…

4 години ago