Військова підтримка України з боку Заходу надзвичайно важлива. І хоча багато країн допомагають нам, усе одно нашій державі потрібно ще дуже багато для перемоги. Захід може робити більше, і Європі не слід сподіватися на щедрість Америки
, бо там може перемогти Трамп.
Андрюс Кубілюс каже, що, за показниками ВВП, ЄС та США у 25 разів економічно сильніші за Росію. Втім, за його словами, союзники не здатні досягти швидкої української перемоги навіть із такою силою. Євродепутат наголошує: зараз Росія виділила 100 мільярдів євро на фінансування агресивної війни. Водночас у 2023 році Євросоюз виділив лише 18 мільярдів євро для України, а вся сума з початку повномасштабного вторгнення становить 29 мільярдів євро.
Якщо ви порахуєте, який це відсоток від ВВП ЄС, то це лише 0,15%. А якщо взяти один рік, скільки було витрачено цього року? 0,075%. (…) Коли я подивився на ці цифри, мені стало соромно,– заявив Кубілюс.
Німецька євродепутатка Віола фон Крамон каже, що сьогодні Євросоюз має зосередитися на посиленні потужності оборонної промисловості в державах-членах ЄС, а також на передачі військової техніки Україні. На її думку, не всі європейські столиці усвідомили “критичний момент”, зокрема це стосується і Берліна.
Ми всі знаємо, що може статися, якщо Україна не буде успішною, якщо Росія не буде переможеною. Ми знаємо, які будуть наслідки й для Молдови, і Вірменії, і Грузії, і Західних Балкан, і, можливо, країн Балтії,
– висловила занепокоєння фон Крамон.
Крім того, європарламентарка зазначила, що Європа не завжди буде в безпеці, й на це можуть вплинути результати наступних виборів у США. На її думку, європейці вже мають до цього готуватися.
Німецький європарламентар Міхаель Галлер заявив, що під час берлінської конференції з безпеки закликатиме забезпечити Україну всім наявним озброєнням. Він наголошує, що держави – члени ЄС мають передати усе, що мають на своїх складах.
“У випадку з Німеччиною це, зокрема, ракети “Таурус”, “Леопард 2″ і інші наявні системи протиповітряної оборони”, – сказав Галлер.
За його словами, рано чи пізно перемога України буде більшою мірою залежати від Заходу та постачання зброї. Тому він закликає пришвидшити цей процес.
Міхаель Галлер каже, що паралельно з військовою допомогою Євросоюз має продовжити фінансову підтримку України, а також відкрити переговори про вступ до ЄС. Європарламентар вірить, що зрештою одностайність буде досягнена під час засідання Європейської ради в середині грудня.
Іще євродепутат сподівається, що Угорщина не буде блокувати рішення щодо України.
“Ми не можемо просто уникати розмов про це, але я впевнений, я сподіваюся, що діалог триває. Пан Мішель був днями в Будапешті, якщо я не помиляюся, і я сподіваюся, що ми знайдемо шлях вперед, заради України та заради нас самих”, – сказав він.
Перспективи вступу України до Євросоюзу мають розглянути на грудневому саміті. Та Віктор Орбан пропонує відкласти розгляд
цього питання.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…