Categories: Новини

Гектар землі в Україні б’є всі рекорди: ціни встановлюють нові кордони

Гектар землі зашкалює в ціні! Ринок сільгоспземель в Україні зріс на понад 30% з початку цього року, і наразі ціни досягли рекордних показників. Такі дані надає аналітичний огляд, підготовлений KSE Агроцентр у співпраці з Програмою Usaid Агро.

У липні 2024 року середня ціна купівлі-продажу землі становила 46 тисяч гривень за гектар. Це на 4,5% більше, ніж у червні, і на 1,5% більше порівняно з травнем цього року. Вражаюче, що з моменту відкриття ринку для юридичних осіб 1 січня 2024 року ціни на сільгоспземлю зросли на 24% для всіх земель і на 19% для товарних земель.

Комбайн, працює на землі. Фото: youtube

Активність на ринку сільгоспземель також показує позитивні тенденції. У липні 2024 року кількість угод купівлі-продажу зросла на 10,2%, а площа земель, що перебувають в обігу, зросла на 4,3% у порівнянні з червнем. Цей показник на 30,4% перевищує середню площу в обігу у 2023 році.

Земля. Фото: Youtube

Після невеликого спаду в травні та червні ціни на сільськогосподарські землі знову почали підвищуватись, встановлюючи нові рекорди. І це не дивно, адже в 2025 році Україна розраховує отримати мільярди гривень від оренди державних земель завдяки реалізації нової програми “Земельний банк”.

Отже, зростання цін на сільгоспземлі може бути чудовою можливістю для інвесторів, а також для тих, хто має намір займатись агробізнесом. Тож, якщо ви плануєте інвестувати у землю, це саме той час!

Романчук Микола

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

6 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

6 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

7 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

7 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

7 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

7 години ago