Створює корупційну схему відкатів: Гетманцева “рознесли” за ідею бронювання “клубу білого бізнесу”

Законопроєкт голови податкового комітету Верховної Ради Данила Гетманцева про “клуб білого бізнесу” продовжують критикувати. Серед іншого він планує включити у свій законопроєкт про “клуб білого бізнесу” норму, яка дасть можливість податківцям вирішувати, кому з підприємців дозволяти бронювати своїх працівників. Деякі вважають, що надання можливості бронювання членам “клубі” свідчить про те, що Гетманцев “корупціонер найвищого ґатунку”.

Про це заявив голова Руху #SaveФОП Сергій Доротич в ексклюзивному коментарі УНН. За його словами, в європейських державах можуть створюватися клуби, асоціації, об’єднання різного роду, але це повинен організовувати бізнес самостійно і на громадських засадах вибудувати якусь структуру з власними правилами.

“А коли це під егідою чи під керівництвом фактично Гетманцева – зрозуміло, що це буде створений клуб наближених до нього підприємців, яких він буде “обілечувати” у той чи інший спосіб, чи давати преференції в той, чи інший спосіб. Ми ж з вами реалісти, живемо в Україні і розуміємо, що для нього будуть або певні товари, якщо не безкоштовно, то з неймовірною знижкою. Або певні послуги. Або буде даватися щомісячний чи щоденний хабар, в тому числі за оці бронювання” – підкреслив Доротич.

Він зазначив, законопроєкт фактично створює сприятливе корупційне підґрунтя, і влада не повинна створювати “якісь клуби”.

“Це яскраво свідчить про те, що Гетманцев – корупціонер найвищого ґатунку. По перше я категорично проти того, щоб створювалися якісь клуби білого чи сірого бізнесу владою. Все що створює влада, це все пов’язано з владою і має корупційний хліб. Тому що, якщо влада створює якісь клуби – це неприродно”, – пояснив голова Руху #SaveФОП.

“Клуб білого бізнесу” Данила Гетманцева

4 квітня 2024 року Податковий комітет підтримав винесення законопроєкту №11084 про “клуб білого бізнесу” на перше читання у Верховній Раді. Документ, ініційований головою комітету Данилом Гетманцевим, передбачає надання низки переваг підприємствам, які справно платять податки. Зокрема, пропонується ввести мораторій на планові перевірки документів у таких компаніях. Як вважають експерти, цей законопроєкт про “клуб білого бізнесу” порушує Конституцію України та створює дискримінаційні умови у бізнес-середовищі. Через це всі подальші обговорення документа не мають сенсу. 

Згідно із законопроєктом, якщо підприємець відповідає критеріям щодо рівня сплати податків і рівня зарплати, то податковий контроль у вигляді перевірок щодо нього не здійснюватиметься. Пропонується запровадити перелік платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, які користуватимуться низкою переваг у податковому адмініструванні під час воєнного стану. Зокрема, йдеться про вимоги щодо рівня сплати податків, рівня нарахування заробітної плати тощо.

Ніна Южаніна вважає, що цим документом влада продовжує ділити бізнес на “свій – чужий”. За її словами, критерії ризиковості платника (які регулюються в ручному режимі за відомими тільки податковій параметрами), застосування яких передбачено при блокуванні податкових накладних, вперше прописуються законодавчо. Вона зазначила, що фактично цей “клуб” вже працює, оскільки доброчесні платники податків не включаються до плану проведення перевірок.

Однак, на її думку, справжній задум ініціативи Гетманцева полягає у швидкому відшкодуванні ПДВ “тим, хто в цьому зацікавлений”. Також Южаніна зазначала, що законопроєкт значно розширює повноваження Податкової служби. Зокрема орган самостійно обиратиме платників податків, яких включатиме в цей “клуб”.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

2 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

2 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

2 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

2 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

2 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

2 години ago