Мільйон доларів за свою людину на Львівській митниці: пасинку директора інституту судекспертиз повідомили про підозру

Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) повідомили про підозру Назару Шептицькому, пасинку провідного судового експерта Олександра Рувіна. Він намагався призначити на керівні посади у територіальних органах Державної митної служби своїх людей. Зокрема, пропонував гроші, щоб призначити “потрібних людей” у Львівській митниці.

За даними НАБУ, за посаду керівника Львівської митниці пропонували суму в один мільйон доларів. За керівні посади Волинської та Чернівецької митниць — відповідно 500 тисяч і 200 тисяч доларів США.

“НАБУ і САП запобігли спробі групи осіб “поставити потрібних людей” на керівні посади в територіальних органах Державної митної служби для організації корупційних схем”, – йдеться у повідомленні НАБУ.

Учасники цієї групи розраховували на те, що керівництво Державної митної служби України не виявить корупційних схем на цих митницях в обмін на половину незаконно отриманих доходів.

Завдяки діям детективів Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) вдалося завадити злочинним намірам. Двом особам було повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 369 Кримінального кодексу України. Ініціатор злочину затриманий згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

За даними Bihus.info йдеться про Назара Шептицького та Олега Гаталяка. 

Шептицький влітку 2023 року намагався за допомогою посередника, колишнього заступника голови митниці Руслана Черкаського, поставити своїх людей на високі посади в Держмитслужбі шляхом хабарництва.

Олег Гаталяк мав відповідальність за контроль та розподіл хабарів у підрозділах митниці, таких як Волинська митниця, де, в разі успішної транзакції, вони могли отримувати до $2 мільйонів на місяць, з відрахуванням 50% для себе.

Що відомо про Шептицького

Назар Шептицький, пасинок Олександра Рувіна, голови Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ), попав у скандал ще у 2021 році. Під час розслідування Bihus.Info журналісти відзначили сумнівне походження статків сім’ї Рувіна, зокрема зазначали про контроверсійні судові експертизи, які проводив його інститут, що породжували потенційні конфлікти інтересів.

Назар Шептицький, як говориться у розслідування, особисто мав значний майновий актив, не відповідний його офіційним доходам. Серед них був Range Rover, оцінений приблизно в 3,5 мільйона гривень, квартира у ЖК “Французький квартал” на 150 тисяч доларів, а також квартира у ЖК “Липська вежа” у Києві, оренда якої коштувала 8 тисяч доларів щомісяця.

Протягом декількох років Шептицького також помічали за кермом автомобілів, які були зареєстровані на інших осіб, що виписували на нього довіреності. Це включало Mercedes-Benz G 63 AMG, два Toyota Land Cruiser 200 і Aston Martin DB9, загальна вартість яких становила приблизно 9 мільйонів гривень.

Ольга Степанова

Recent Posts

ТОП-4 фрази людей із низькою самооцінкою

Часто людей цікавить, як виглядає занижена самооцінка - тобто як розпізнати особистість, яка має таку…

5 години ago

РФ на законодавчому рівні забороняє книги з історії України

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров заявив, що Росія на законодавчому рівні забороняє книги про українську…

5 години ago

Водіїв почнуть примусово доставляти до ТЦК

В Україні з 16 липня 2024 року набувають чинності нові положення закону про мобілізацію та…

5 години ago

ШІ спричинить глобальний світовий блекаут за три роки

Технологічні експерти та аналітики передбачають: протягом найближчих трьох років штучний інтелект споживатиме більше енергії, ніж велика європейська…

5 години ago

ISW: Цей удар допоміг зупинити наступ росіян

ЗСУ зможуть зірвати масштабні наступальні операції окупантів, якщо західні союзники України дозволять бити військовими об'єктами…

5 години ago

Скільки українців оновили свої військово-облікові дані

Станом на 7 липня 2024 року майже 3,2 млн українців оновили свої військово-облікові дані.

6 години ago