Музей підлягає відновленню, адже, завдяки музейникам більшість найцінніших експонатів врятовано.
Знищенна будівля була обрана для музею не просто так, з 1949 року була там була квартира Романа Шухевича, в якій він переховувався від радянської влади, яка на той момент вже 6 років намагалась знайти українського лідера.
Це місце стало не тільки житлом Героя України, а й місцем його останньої битви. Коли радянські найманці оточили будівлю, щоб арештувати Шухевича, він не захотів просто здатись у кровожерливі руки «Великого Брата», хоча достеменно це невідомо, більшість історичних джерел розповідають нам, що він помер у ході перестрілки.
Історичний будинок складається з двох поверхів, кожен із яких пронизаний духом великого лідера та його боротьби за національну ідею.
На першому поверсі було п’ять тематичних залів, які відповідали різним аспектам життя родини Шухевичів. Кожна кімната розповідала унікальну історію — від сімейних зв’язків до становлення Української Повстанської Армії (УПА).
Другий поверх дозволяє вам зануритися у побут головного командира УПА. Відтворені інтер’єри передають атмосферу підпільного життя Героя.
Другий поверх відтворював побут Шухевича під час його життя в підпільному домі.
Однією з найцікавіших історичних резиденцій у будинку Романа Шухевича є криївка, яка розташовувалася при вході на горище. Це особливе місце, яке пронизане подіями та фактами минулого підпільного життя.
Фактично, це була перегородка, що відокремлювала горище від інших приміщень, обладнана подвійною дощатою стіною. Зайти до неї можна було зі сходового майданчика через окремий вхід, який тільки додавав загадковості цьому сховищу.
Під час реконструкції виявилося, що в дерев’яній стіні, навпроти входу до криївки, залишилась куля від пістолета Вальтер. Ця незвичайна знахідка може бути доказом подій, які можливо трапилися під час перестрілки, що призвела до трагічної загибелі Романа Шухевича.
Роман Шухевич дійсно є символом свого часу, його боротьба за незалежність, відданість принципам та патріотизм неможливо переоцінити.
На щастя, основні експонати працівники музею вивезли в безпечне місце ще на початку війни.
Нагадаємо, 1943 року Роман Шухевич очолив Українську Повстанську Армію (УПА) і спільно з іншими лідерами будував організацію за зразками регулярних армій. Шухевич визначав структуру, звання, і посади, впроваджуючи власну систему нагородження.
Після Другої світової війни Шухевич розробляв тактичні основи, за допомогою яких ОУН та УПА протистояли радянській владі на заході України.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…