Через підробку можна збанкрутувати: як штрафують у Європі за фальшивий одяг

Українців за кордоном дуже багато, тому важливо розбиратися в деталях перебування. Наприклад, деякі європейські держави мають штрафи за носіння конкретного одягу в публічних місцях, а десь заборонено використовувати контрафактні речі (підробку). Санкції сягають 12 000 доларів, що є непідйомною сумою для більшості українців.

Про це розповіло видання Birmingham Live.

Італія

В Італії дуже багато мігрантів, які заробляють продажем неліцензійних копій відомих брендів. Це завдає збитків економіці держави, оскільки люди не сплачують податки, натомість пропонуючи місцевим і туристам неякісний одяг. Тож за реалізацію, а також купівлю контрафактних речей (сумочки Gucci чи сукні Dior) загрожують штрафи від 1 000 до 10 000 євро.

Плюс у деяких містах Італії заборонено розгулювати в шортах, купальниках і дуже коротких сукнях, навіть якщо на вулиці неймовірна спека. А ще не можна ходити в невідповідному взутті по скелястій місцевості Лігурії, оскільки з’являється небезпека для здоров’я. Туристів за порушення правил чатують штрафи в розмірі 2 500 євро.

Іспанія

Суворі закони встановили в сонячній Іспанії. Зберігання підроблених речей карається матеріальною санкцією в розмірі до 3 000 євро. Місцева поліція та митники часто займаються патрулюванням ринків і торгових зон, аби знаходити власників контрафактної продукції.

Інші штрафи стосуються невідповідного одягу. Так, за водіння автомобіля у шльопанцях, босоніж або з голим торсом можна “попасти” на 200 євро. А прогулянка у пляжному одязі за межами пляжу обійдеться порушникам у 300 євро.

Німеччина

Там також намагаються боротися з розповсюдженням і використанням підробок шляхом великих штрафів. Наприклад, одного разу туристу довелося віддати 5 000 євро через носіння контрафактних кросівок і футболки. Схожі інциденти непоодинокі, бо місцевий закон суворо обходиться з порушниками.

Неоригінальні дизайнерські речі під забороною в Німеччині та багатьох країнах Європи, тому бажано уникати їх використання, щоб не залишитися з пустим гаманцем.

Франція

Якщо мандрівника спіймають з контрафактним одягом, його можуть оштрафувати на 8 000 євро. Для попередження ввезення і вивезення підробок митники здійснюють ретельні перевірки багажу туристів в аеропортах і на кордоні. Це частина Французького кодексу інтелектуальної власності.

Також місцева влада вирішила боротися з виробниками. Депутати парламенту розробили законопроєкт, який передбачає фінансові санкції модним брендам за надшвидкий оборот продукції. Наприклад, китайська компанія Shein пропонує клієнтам у середньому 7 200 нових моделей одягу на день.

Аби боротися зі шкідливим впливом такого виробництва на екологію, французькі політики запропонували ввести штрафи у розмірі 10 євро за кожну реалізовану річ або 50% від ціни виробу до 2030 року.

Швейцарія

Закон про боротьбу з контрафактною продукцією існує також у Швейцарії. Він захищає товарні знаки, а покарання поширюється на людей, які займаються імпортом і зберіганням підроблених товарів. Виявлення фальшивки у туриста чи місцевого жителя обернеться для порушника штрафом до 2 500 євро.

Набагато серйозніше покарають за транспортування підроблених дизайнерських речей. Якщо митники на кордоні знайдуть нелегальні вироби, то накладуть санкцію в розмірі 12 000 доларів. Саме тому необхідно зберігати чеки про купівлю брендового одягу, аби довести їхню справжність.

Ольга Степанова

Recent Posts

Алкоголь, від якого варто відмовитися взимку: які ризики виникають

Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…

1 годину ago

Популярна столиця Європи введе податок для туристів: скільки доведеться заплатити

У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…

1 годину ago

До 25 тисяч штрафу: кому із військовозобов’язаних дали 3 тижні на проходження ВЛК

Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…

2 години ago

Водіїв попередили про 3 схеми обману під час аварій з пішоходами

Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…

2 години ago

Нові тарифи на газ та доставку: який “сюрприз” готує комуналка у 2025 році

Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…

2 години ago

Студентів, які не складуть іспит з базової загальновійськової підготовки, відрахують з ВНЗ

З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…

2 години ago