Через підробку можна збанкрутувати: як штрафують у Європі за фальшивий одяг

Українців за кордоном дуже багато, тому важливо розбиратися в деталях перебування. Наприклад, деякі європейські держави мають штрафи за носіння конкретного одягу в публічних місцях, а десь заборонено використовувати контрафактні речі (підробку). Санкції сягають 12 000 доларів, що є непідйомною сумою для більшості українців.

Про це розповіло видання Birmingham Live.

Італія

В Італії дуже багато мігрантів, які заробляють продажем неліцензійних копій відомих брендів. Це завдає збитків економіці держави, оскільки люди не сплачують податки, натомість пропонуючи місцевим і туристам неякісний одяг. Тож за реалізацію, а також купівлю контрафактних речей (сумочки Gucci чи сукні Dior) загрожують штрафи від 1 000 до 10 000 євро.

Плюс у деяких містах Італії заборонено розгулювати в шортах, купальниках і дуже коротких сукнях, навіть якщо на вулиці неймовірна спека. А ще не можна ходити в невідповідному взутті по скелястій місцевості Лігурії, оскільки з’являється небезпека для здоров’я. Туристів за порушення правил чатують штрафи в розмірі 2 500 євро.

Іспанія

Суворі закони встановили в сонячній Іспанії. Зберігання підроблених речей карається матеріальною санкцією в розмірі до 3 000 євро. Місцева поліція та митники часто займаються патрулюванням ринків і торгових зон, аби знаходити власників контрафактної продукції.

Інші штрафи стосуються невідповідного одягу. Так, за водіння автомобіля у шльопанцях, босоніж або з голим торсом можна “попасти” на 200 євро. А прогулянка у пляжному одязі за межами пляжу обійдеться порушникам у 300 євро.

Німеччина

Там також намагаються боротися з розповсюдженням і використанням підробок шляхом великих штрафів. Наприклад, одного разу туристу довелося віддати 5 000 євро через носіння контрафактних кросівок і футболки. Схожі інциденти непоодинокі, бо місцевий закон суворо обходиться з порушниками.

Неоригінальні дизайнерські речі під забороною в Німеччині та багатьох країнах Європи, тому бажано уникати їх використання, щоб не залишитися з пустим гаманцем.

Франція

Якщо мандрівника спіймають з контрафактним одягом, його можуть оштрафувати на 8 000 євро. Для попередження ввезення і вивезення підробок митники здійснюють ретельні перевірки багажу туристів в аеропортах і на кордоні. Це частина Французького кодексу інтелектуальної власності.

Також місцева влада вирішила боротися з виробниками. Депутати парламенту розробили законопроєкт, який передбачає фінансові санкції модним брендам за надшвидкий оборот продукції. Наприклад, китайська компанія Shein пропонує клієнтам у середньому 7 200 нових моделей одягу на день.

Аби боротися зі шкідливим впливом такого виробництва на екологію, французькі політики запропонували ввести штрафи у розмірі 10 євро за кожну реалізовану річ або 50% від ціни виробу до 2030 року.

Швейцарія

Закон про боротьбу з контрафактною продукцією існує також у Швейцарії. Він захищає товарні знаки, а покарання поширюється на людей, які займаються імпортом і зберіганням підроблених товарів. Виявлення фальшивки у туриста чи місцевого жителя обернеться для порушника штрафом до 2 500 євро.

Набагато серйозніше покарають за транспортування підроблених дизайнерських речей. Якщо митники на кордоні знайдуть нелегальні вироби, то накладуть санкцію в розмірі 12 000 доларів. Саме тому необхідно зберігати чеки про купівлю брендового одягу, аби довести їхню справжність.

Ольга Степанова

Recent Posts

Лукашенко погрожує вимкнути інтернет, якщо за нього не проголосують на виборах

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у разі протестів на президентських виборах взимку 2025 року в…

4 хв. ago

Аналітики назвали авто з найбільшою смертністю у аваріях

У США дослідили офіційну урядову статистику смертності в аваріях і дійшли несподіваних результатів. Виявляється, фатальних…

15 хв. ago

Cуд анулював шлюб пари через дві таємниці дружини: що вона приховувала

Суд у Китаї анулював шлюб на вимогу чоловіка, який дізнався, що його дружина приховала історію…

24 хв. ago

У Києві затримали чергову керівницю МСЕК. Які послуги вона надавала чоловікам

У Києві викрили голову міжрайонної МСЕК, яка допомагала чоловікам отримати інвалідність. Правоохоронці повідомили їй про…

32 хв. ago

Майбутній король Норвегії висловився про арешт його пасинка, якого звинувачують у насильстві

Майбутній король Норвегії – кронпринц Гокон – прокоментував арешт його пасинка Маріуса Хойбі – позашлюбного…

39 хв. ago

Як з 1 грудня зміняться тарифи на газ і скільки доведеться платити українцям

Після літнього підвищення тарифів на електроенергію українців хвилює питання, чи підніматиметься ціна на газ з приходом зими.…

48 хв. ago