Проїзд у транспорті може подорожчати до 25 гривень: КМДА пояснює чому

Директор Департаменту транспорту Київської міської державної адміністрації Руслан Кандибор заявив, що реальна собівартість проїзду в наземному транспорті столиці у 2024 році становить близько 25 гривень.

На його думку, саме такою повинна бути вартість квитка для пасажирів, адже нинішні тарифи, встановлені ще у 2018 році, вже давно стали нерентабельними і не покривають витрат на обслуговування транспорту.

Київський метрополітен. Фото: скрін youtube

Зараз проїзд у наземному транспорті Києва коштує 8 гривень для гостей міста та 6,5 гривень для власників Карти киянина, але ці тарифи не переглядалися протягом останніх п’яти років.

Руслан Кандибор наголосив, що столична влада має припинити дотувати транспортну галузь, адже це створює значне навантаження на бюджет міста. Щорічно на дотації для КП “Київський метрополітен” та КП “Київпастранс” витрачається приблизно 7 мільярдів гривень.

Громадський транспорт. Фото: скрін youtube

На думку Кандибора, якщо підняти вартість проїзду до рівня собівартості, тобто до 24-25 гривень, Київ зможе позбутися збитків у транспортному секторі, а також отримати додаткові кошти на розвиток інфраструктури.

Чиновник підкреслив, що підвищення тарифів дозволило б використовувати зекономлені кошти на важливі проєкти, як-от будівництво нових станцій метро на Виноградарі. Зараз через дотації ці гроші спрямовуються на підтримку роботи транспорту, а не на його розвиток.

Київський метрополітен. Фото: 5 канал

Кандибор вважає, що якщо дотації скасувати, а вартість проїзду підвищити до реальних цифр, то вже за два роки столиця могла б накопичити необхідні кошти для завершення будівництва “зеленої” гілки метро, що є одним із пріоритетних проєктів для Києва.

Проте, наразі планів щодо підвищення тарифів на проїзд у столиці немає. Кандибор зазначив, що завжди підтримує ідею збільшення вартості проїзду, адже це б допомогло розвивати транспортну галузь, оновлювати рухомий склад, будувати нові мости та покращувати загальну інфраструктуру міста.

Ольга Степанова

Recent Posts

Не мають законної сили: через які повістки не зможуть покарати

В Україні триває процес загальної мобілізації, під час якого територіальні центри комплектування активно розсилають повістки…

7 хв. ago

На замітку господиням: 3 помилки, які зіпсують пасту карбонара

Під час приготування пасти карбонари чи болоньєзе можна допустити деякі помилки, які зіпсують смак страви.…

17 хв. ago

ЄС закликав виконати ордери на арешт Путіна

Євросоюз закликав усі держави, які ратифікували Римський статут, виконувати свої зобов'язання. Зокрема йдеться про арешт…

30 хв. ago

Чи може ТЦК передати повістку через родичів: юрист дав пояснення

Військовослужбовці ТЦК не можуть передати повістку військовозобов'язаному через родичів. Якщо це сталося, то документ не…

45 хв. ago

Експерти пояснили небажання Путіна оголошувати нову хвилю мобілізації

Росія наразі не планує оголошення нової хвилі мобілізації в короткостроковій або середньостроковій перспективі, оскільки президент…

45 хв. ago

Стало відомо, хто може отримати пенсію загиблого військового

Попри війну, українці продовжують отримувати пенсії та соціальні виплати. В Україні існує декілька видів пенсії,…

57 хв. ago