Справа Ігоря Мазепи: власники елітного житла масово продають котеджі на дамбі Київської ГЕС

Власники житла у котеджному містечку Goodlife Park, що належить бізнесменові Ігорю Мазепі, а також об’єктів навкола нього почали масово виставляти оголошення про продаж. Інформатор знайшов десятки таких оголошень, датованих двадцятими числами січня (Мазепу заарештували 18 числа, повідомивши йому про підозру у причетності до розкрадання стратегічних земель Київської ГЕС). Втім, ріелтори стверджують, що турбуватися зарано. Ті чи інші правові проблеми з нерухомістю є по всій Київщині, а у випадку з Мазепою слідство має бути більш прискіпливим саме до чиновників, причетних до виділення землі під будівництво, пише Інформатор.

Що продають у містечку Ігоря Мазепи

Власники котеджів та будинків, побудованих на дамбі Київської ГЕС, почали виставляти їх на продаж. Передовсім, йдеться про містечко Goodlife Park, що побудував Ігор Мазепа, засновник інвесткомпанії Concorde Capital. Так, з 18 січня (дата арешту Ігоря Мазепи), в котеджному містечку було виставлено на продаж загалом до 10 об’єктів нерухомості – котеджів від 266 до 400 кв.м.

Так, у понеділок, 29 січня було опубліковано оголошення про продаж “затишного котеджу” у стилі Modern площую 334 кв.м. за 1,2 млн доларів США. За ці кошти новий власник отримає двоповерхову будівлю з двома спальнями, двома кімнатами, просторою кухнею-вітальнею, кількома санвузлами та просторою терасою. А 24 січня одне з агентств нерухомості опублікувало оголошення про продаж “неймовірного нового будинку” площею 500 кв.м. за 2,289 млн доларів з камінною залою, кабінетом, пральнею, двома терасами, п’ятьма санвузлами тощо.

Дизайнерський ремонт, камін – що можна купити за 1,2 млн

25 січня розміщено оголошення про продаж котеджу площею 266 кв.м. “в один рівень”, зате у першій лінії від води. Вартість споруди, що, як пишуть ріелтори, вже введена в експлуатацію, – 1 млн доларів. Цікаво, що кілька оголошень з продажу будинків у Goodlife Park з’явилися ще за день до арешту Ігоря Мазепи, 17 січня. Їх виклало одне з агентств нерухомості Києва, відтак, це можна вважати звичайним збігом обставин.

Також прикметно, що продавці “маскують” оголошення про продаж у Goodlife Park, вказуючи село Лебедівка, що розташоване поруч. Плюс, за останні дні з’явилося кілька оголошень з пропозиціями орендувати котеджі у Goodlife Park. Місячна рента оренди будинку площею 400 кв.м. з ексклюзивним ремонтом і повним начинням складе 5300 доларів.

У сусідніх котеджних містечках також розпродаж

Продають і житло у навколишніх котеджних містечках. Так, у “Золотій рибці” (КМ “GoldFish”) виставлено котедж площею майже 200 кв.м. з надсучасною системою “розумний будинок”, устаткований за останнім словом техніки – має навіть холодильник для вина, дизель-генератор і зарядку для електромобіля, що робить його повністю автономним. Ціна демократична, як для сусідства з “мільйонними” будинками – 365 тис доларів. А поряд будуються (і вже продаються) котеджі КМ “White Swan” – порівняно невеликий, у 145 “квадратів”, 26 січня було виставлено на продаж за 145 тисяч.

Будинки продають і в сусідніх котеджних містечках

Також 24 січня було виставлено на продаж будинок “стіна в стіну” з містечком Goodlife Park. Двоповерхову споруду площею 350 кв.м. з підвальним приміщенням і гаражем на 2 автівки, власним виходом на Київське водосховище і сосновим лісом на території у 28 соток продають за 680 тисяч доларів. Ціна порівняно низька, щоправда, у оголошенні вказано, що будинок знаходиться у стані “після будівельників”, тож новому власникові доведеться вкластися у ремонт.

Будинок поряд з містечком Мазепи продають за 680 тисяч

Збіг обставин

Президент Асоціації фахівців з нерухомості України Олена Гайдамаха пояснює таку кількість оголошень звичайною активністю на ринку. На її думку, наразі складно відстежити, коли саме з’явилися перші оголошення про продаж нерухомості за вказаними адресами.

“Те, що житло на дамбі виставляють саме зараз, – збіг обставин, адже відстежити, коли саме з’явилося оголошення, – складно. Так, Ігор Мазепа – людина відома, але він є, радше, постраждалим у справі, адже він був покупцем вже готового продукту у вигляді ділянок під забудову. І сьогодні треба задатися питанням, де знаходяться конкретні чиновники, які видавали дозволи (на будівництво – Ред.)”, – каже Олена Гайдамаха.

На думку фахівчині, так само не мають постраждати від чиновницької халатності і ті покупці, що вклали кошти в будівництво котеджів. Втім, додає Гайдамаха, подібні інвестори захищені значно краще за більшість їхніх колег з проблемних об’єктів у самому Києві. Та й загалом правова ситуація із забудовою на Київщині залишається чи не найтяжчою в країні.

“Підходи до води блокуються забудовою, і не подекуди – а скрізь. В деяких місцях на березі Дніпра, замість невеличкої човнової станції з елінгами розмірами 3Х4 метри, що колись було побудовано, зараз – великі котеджі: там намили “трохи” землі з піском, підняли рівень – і почали продавати землю. І я вже на кажу про випадки, коли кілки, що позначують межі земельної ділянки, вбивають просто у дно Дніпра серед камишів – доводилося бачити і таке”, – резюмує президентка АФНУ.

В зоні ризику – містечка Riviera Village, KyivSea, Shelest, GoldFish та Good River

Нагадаємо, котеджне містечко Goodlife Park – це типова “резервація для грошовитих”. У містечку площею 46 га, яке було побудовано ще 2013 року, є найрізноманітніша інфраструктура для заможних українців: міні-готель, яхт-клуб, гелікоптерний майданчик та ангар, ресторан “Річковий”, дитячий парк, спортивні майданчики з тенісними кортами та гольф-симулятором, фітнес-центр, лазневий комплекс, два басейни (за наявності двох водойм поруч) тощо.

Паралельно зі справою Мазепи, як виявилося, правоохоронці ведуть розслідування ще одного аналогічного випадку. Так, нещодавно за ґратами опинився один з власників котеджного містечка Riviera Village на Київщині. Загалом слідство досліджує факти появи нерухомості Riviera Village, KyivSea, Shelest, GoldFish, Good River, Googlife Park, загальною площею понад 300 га на землях водного фонду. 

Ольга Степанова

Recent Posts

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

2 хв. ago

З чим носити піджак у 2025 році: стильні “луки” від Дорофєєвої та Єфросиніної на кожен день

Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…

11 хв. ago

Часу до 5 лютого: українці зобов’язані пройти ВЛК, інакше мають заплатити 17 тисяч гривень, хто має прийти

Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…

20 хв. ago

Зарплати президентів. Скільки отримує Дуда, Зеленський, Шольц та інші світові лідери

Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…

28 хв. ago

«Військові небезпечні». Працівниця столичного хостелу відмовилася обслуговувати офіцерів ЗСУ

У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…

37 хв. ago

Нардеп вивозив ухилянтів за кордон у ролі своїх водіїв: що про нього відомо

У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…

46 хв. ago