У Києві до Дня міста відбулося відкриття нового пішохідного моста з Оболонської набережної на Оболонський острів. Очікування щодо цієї архітектурної споруди були великі, проте разом з радістю з’явилися й хвилі обурення серед киян. Обговорення викликало не лише витрата значних коштів на будівництво мосту, а й супутні проєкти, такі як благоустрій парку.
Нову архітектурну споруду почали будувати ще у 2020 році. Фінансування відбувалося за кошти меценатських коштів, зокрема, від бенефіціарки будівельної компанії Stolitsa Group Владислави Молчанової.
Однак з початком повномасштабної війни процес будівництва тимчасово припинився. Каркаси мосту були готові до 2022 року, але їх не встановлювали, бо чекали на монтаж останньої опори.
Цікаво, що метал для мосту було вироблено на “Азовсталі”. Конструкції вдалося вивезти за кілька тижнів до повномасштабного вторгнення.
Новий міст створює туристичний маршрут, який об’єднує набережну, парк “Наталка” і новий пляж на острові. Вартість мосту становить сотні мільйонів гривень, а фінансування походить з різних джерел:
Такий розподіл коштів, здається, мав забезпечити успішне завершення проєкту. Проте, меценати не забезпечили достатньо коштів для завершення робіт, тому у квітні Оболонська районна державна адміністрація провела тендер на 20 мільйонів гривень для добудови мосту.
З міського бюджету було виділено 200 мільйонів гривень на додаткові роботи:
Тому на сторінці “Пасажири Києва” у Facebook з’явилася публікація щодо недоцільності використання коштів. При цьому зазначили, що мешканці столиці стали головними меценатами нового проєкту мера Віталія Кличка на Оболоні.
Один з головних аргументів обурення полягає в тому, що витрати на міст є марнотратними в умовах війни, коли бюджет міста міг би бути спрямований на більш суттєві потреби, зокрема, розвиток громадського транспорту.
“Реальні витрати на розважальний комплекс в 10 разів перевищують кошти, виділені меценатами на міст”, – зазначається в повідомлені “Пасажири Києва”.
До того ж висловлюється незадоволення тим, що гроші мешканців столиці, у вигляді податків, використовуються на такі проєкти, які, на їхню думку, є менш пріоритетними у поточній ситуації.
Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…
У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…
У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…
У 2024 році в Україні триває мобілізація, і багатьох цікавить, як хвороби серця та кровообігу…
Тимчасова слідча комісія з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ рік вивчала ситуацію у…
Ви думаєте, що листопад — це час для гарячого чаю та затишних пледів? А ось…