Київ увійшов до десятки найгірших міст світу для життя за версією The Economist (інфографіка)

Київ потрапив до десятки найгірших міст для життя другий рік поспіль через війну. Оцінка стабільності української столиці залишається низькою. Рейтинг складено за версією журналу The Economist.

Зазначається, що в самому низу рейтингу перебуває Дамаск. Сирійська столиця залишається найменш придатним для життя містом в індексі з 2013 року і набрала всього 30,7 у 2024 році. Його оцінка стабільності перебуває на рівні 20. Місто ділить результат із Карачі (Пакистан).

“Київ також показує погані результати в цій категорії, опускаючись у десятку міст-аутсайдерів індексу другий рік поспіль”, — ідеться в матеріалі.

За словами журналістів, дочірня компанія EIU розробила спеціальну формулу для оцінки придатність для життя міста. Щорічне дослідження оцінює 173 населених пункти за п’ятьма категоріями:

  • стабільність;
  • охорона здоров’я;
  • культура і навколишнє середовище;
  • освіта;
  • інфраструктура.
Індекс комфротності містФото: The Economist

Зазначається, що на першому місці в рейтингу найкращих міст для життя перебуває Відень. Місто перебуває вгорі списку третій рік поспіль. Австрійська столиця отримала ідеальні бали в чотирьох із п’яти категорій індексу, але відсутність великих спортивних заходів сприяла її нижчому результату в 93,5 зі 100 у категорії культури та довкілля.

У матеріалі йдеться про те, що три інших європейських міста увійшли до п’ятірки найкращих: Копенгаген, Цюріх і Женева. Усі три відрізняються скромною чисельністю населення, що, як правило, призводить до нижчого рівня злочинності та менш завантажених доріг і систем громадського транспорту.

Рейтинги найкращих і найгірших міст для життяФото: The Economist

Нагадаємо, 19 червня в Києві обвалився шляхопровід на Жилянській. Так, обвалився тротуар і огорожа, а уламки пошкодили автомобіль. У КМДА зазначили, що затримується рух трамваїв №1 і №3.

Крім того, ще в лютому інженер і транспортний експерт Дмитро Беспалов говорив, що мости Метро і Патона в Києві не можна використовувати, адже вони визнані непридатними. За словами експерта, є п’ять станів для критично важливих транспортних споруд: від першого нового стану до п’ятого недієздатного. Мости Патона і Метро перебувають у п’ятому стані.

Ольга Степанова

Recent Posts

Гроші українців хочуть автоматично заарештовувати: кому і за що

Народні депутати ухвалили у першому читанні законопроект №9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації…

8 хв. ago

Удар новою балістикою по Дніпру: як це змінює війну

Удар по Дніпру балістичною ракетою "Орешнік" та заяви правителя РФ Володимира Путіна, на думку аналітиків, не…

10 хв. ago

Ще одній категорії дадуть відстрочку від мобілізації: до ТЦК більше не треба

Омбудсман України Дмитро Лубінець запропонував надати відстрочку від мобілізації для чоловіків, які раніше були незаконно…

14 хв. ago

У США з’явилася зброя, здатна розгромити армію Путіна: The Telegraph дізнався подробиці

ВПС США отримали перший екземпляр нової ракети Stand-in Attack Weapon, або SiAW. Виробник зброї Northrop…

15 хв. ago

Кадиров заговорив про переговори та підтримав «лякалки» Путіна про обстріл Європи

Застосування "Орєшніка" може змусити Захід почати натякати на переговори. Про це заявив керівник Чеченської республіки…

17 хв. ago

Кім Чен Ин заговорив про «найбільш руйнівну термоядерну війну»: що відомо

Північнокорейський диктатор Кім Чен Ин звинуватив США в нагнітанні напруженості та провокаціях. Він зауважив, що…

19 хв. ago