Взимку у Києві світло будуть вимикати на тижні, – депутат Київради

Взимку українці мають бути готовими до можливих тижневих блекаутів. Такі саме строки відключення електроенергії можуть чекати на киян. Але столиця вже підготувалася до цього випробування, оснастивши більше двух десятків точок потужними генераторами, які зможуть забезпечувати мешканців необхідною кількістю електроенергії.

Про це розповів депутат Київради Леонід Ємець у ефірі Новини Live. Він розповів, що саме може очікувати нас взимку.

“Cерйозна проблема очікується. Дуже серйозна. Не хочу накаркати, але треба бути готовими до серйозних блекаутів. Можливо, тижневих навіть за різного розвитку обставин”, – сказав він, додавши, що цій темі було присвячене нещодавне засідання Київської міської Ради.

Проте, за словами Ємця, Київ вже підготувався до таких надзвичайних ситуацій та забронював необхідне обладнання для генерації електроенергії. За його словами, у столиці планують облаштувати близько 20 точок, які забезпечать місто водою та електрикою в разі тривалих відключень (це значно менше за кількість діючих станцій київського метрополітену – ред.). Тобто навіть якщо Київ буде позбавлений можливості зовнішньо отримувати електроенергію, оці системи мають дозволити зменшити вплив можливих блекаутів на життя міста за задумом київської влади. 

Щоб реалізувати цей проєкт знадобиться залучення 4 мільярдів гривень зовнішніх коштів міжнародних партнерів. І така домовленість вже досягнута. При цьому Ємець не назвав які це будуть системи, але додав, що вони будуть надійно захищені.

Чи готуються українці до блекаутів

Через ракетні удари з боку російських окупантів Україна втратила до 7 ГВт генерації. Наразі ситуація керована, однак вже влітку очікуються відключення світла. За словами директора Центру досліджень енергетики Олександра Харченко, Україна навряд чи пройде піки споживання в липні-серпні та взимку без обмежень енергопостачання. Це помірковано-оптимістичний сценарій.

За найгіршого сценарію доступ до електрики буде відсутній протягом чотирьох-шести годин на добу. Але апокаліпсису не буде. Однак не завадить мати газовий, бензиновий чи дизельний генератор для приватного будинку та EcoFlow чи аналог – для жителів багатоквартирного будинку. Важливо також, щоб насоси багатоквартирного будинку, які постачають воду та тепло, були забезпечені генераторами. Це дасть змогу жителям отримувати воду і тепло навіть при нестачі електрики.

Та попри всі блекаути: у травні українці купили вдвічі більше електричних автівок, ніж місяць тому. Українці придбали понад 4,2 тис. електромобілів, ця цифра є вдвічі більшою у порівнянні з квітнем. А найбільше “електричок” купили не в Києві, як можна було б уявити – а у Львівській області. Столиця, звісно, також серед лідерів, але на другому місці.

Ольга Степанова

Recent Posts

Кенію охопили масові антиурядові протести: є загиблі, серед постраждалих сестра Обами

Столицю Кенії Найробі охопили масові протести через прийняття керівництвом країни законопроєкту про підвищення податків. Сотні протестувальників пішли…

2 години ago

Великі зашквари Тищенка: подробиці гучних скандалів, в які вляпався одіозний нардеп

Одіозний Тищенко – знову в центрі уваги, а цього разу ще й за ґрати може…

2 години ago

Штраф від ТЦК можна скасувати: важлива інструкція, як це зробити

Починаючи з 17 липня, військовозобов’язані, які не оновили свої персональні дані, можуть отримати повістки від представників ТЦК…

6 години ago

Микола Тищенко з’явився на засідання суду в брендових речах на суму близько 100 тисяч гривень

Народний депутат України Микола Тищенко, який дням став фігурантом скандалу з побиттям військовослужбовця у місті…

6 години ago

У Кенії відбувся штурм парламенту: поліція відкрила по активістах вогонь, є загиблі

У столиці Кенії Найробі мітингувальники намагалися штурмувати парламент, поліція відкрила по них вогонь. Щонайменше пʼятеро…

6 години ago

Графіки відключення світла 26 червня: Укренерго попередило про посилені обмеження

У середу, 26 червня, обмеження в електропостачанні триватимуть впродовж всієї доби. Обленерго будуть застосовувати графіки…

6 години ago