Поліцейські викрили організовану злочинну групу на чолі з посадовцями КМДА, які привласнили 2,2 млн грн на ремонті ліцею та шкільних укриттів. Про це повідомила пресслужба поліції Києва.
Серед фігурантів – заступник директора та начальник відділу одного з Департаментів КМДА, заступник директора спеціалізованого навчального закладу, а також очільник будівельної компанії та його підлеглі. Членам організованої групи повідомлено про підозри, їм інкримінують заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах.
Слідчі поліції Києва спільно з оперативниками управління стратегічних розслідувань у місті Києві викрили злочинну схему заволодіння коштами місцевого бюджету столиці, виділених на проведення капітального ремонту кількох освітніх закладів столиці.
фото: Національна поліція України
У 2023 році керівництво дитячого спортивного ліцею-інтернату, використовуючи спрощені закупівлі, уклали прямий договір із підконтрольною будівельною компанією, яка взялася проводити ремонт спортивного навчального закладу. Крім того, ця будівельна компанія виконувала капітальний ремонт укриттів ще в двох столичних школах.
Щоб провернути оборудку з бюджетними коштами, купували необхідні для виконання ремонтних робіт матеріали та обладнання за завищеними цінами через фізичну особу-підприємця – одного із працівників фірми-підрядника.
У подальшому, під час проведення запланованих робіт, фігуранти вносили до звітної документації неправдиві дані щодо вартості використаних будівельних матеріалів, обсягів робіт та їх якості. У результаті підрядник безпідставно отримав з бюджету понад 2,2 млн грн. Даний факт підтвердили проведені експертизи.
Незаконно отримані кошти один з учасників угруповання конвертував у готівку та передавав організатору оборудки – посадовцю КМДА – для розподілення коштів між усіма учасниками злочинної групи.
22 січня правоохоронці провели вісім обшуків за місцями проживання підозрюваних та інших причетних осіб. За результатами заходів вилучили компʼютерну техніку, мобільні телефони, документацію та «чорнові» записи.
На підставі зібраних доказів шістьом учасникам організованої групи – посадовцям одного з Департаментів Київської міської державної адміністрації, заступнику директора спортивної школи-інтернату, а також підприємиці та представникам будівельної фірми-підрядника – слідчі повідомили про підозру за ч. 3 ст. 28 ч. 5 ст.191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.
Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів. Заходи з документування фінансової оборудки проводилися за процесуального керівництва Київської міської прокуратури. Слідство триває.
Попри воєнний стан, жінки в Україні мають право вільно перетинати державний кордон, але існує низка…
Київ посів 125-те місце за вартістю життя серед 141 європейських міст, що відображає складну економічну…
Українці, які перебувають у Чеській Республіці, повинні бути уважними до правил, щоб уникнути депортації чи…
Найближчим часом Україна, як очікується, внесе зміни до законодавства та указів президента, спрямовані на добровільний…
Шуби зі штучного хутра стали трендом зими 2025 року, продовжуючи тенденцію, що набирає популярності останніми…
Шоколад здатний заспокоїти нерви та зменшити ризик серцево-судинних захворювань. Але, виявляється, він ще й може…