У кав’ярнях Києва започатковується новий тренд, що стосується правил поведінки відвідувачів. Над столиком вішають наліпки, які забороняють працювати за ноутбуком у закладі, ніби натякаючи, що це місце для кави й відпочинку, а не для роботи. І кількість столичних кав’ярень, що підхоплюють це нововведення, останнім часом зростає.
Про це у соцмережах повідомила кавова експертка та бізнес-консультантка із запуску кав’ярень Марія Ногіна. За її словами, все більше київських кав’ярень забороняють відвідувачам працювати, і це можна зрозуміти. Адже бувають ситуації, коли людина купила еспресо і весь день провела за роботою у закладі – витрачаючи її електрику та воду, займаючи місце, а то й два, бо ж треба кудись поставити ноутбук. Особливо передбачливі ще й обід із собою беруть у судочку, аби не витрачати зайві гроші, і це, звісно, не подобається ані власникам, ані відвідувачам.
Але ж при цьому бувають ситуації, коли вкрай потрібно скористатися ноутбуком через роботу. Хай ненадовго, але наліпка забороняє його навіть діставати із сумки. Виходить, що тоді залишається шукати інший заклад, де ноути поки не заборонені. На думку Марії Ногіної, замість повної заборони треба впроваджувати компромісні рішення.
“Можна для таких клієнтів ввести якийсь депозит, наприклад, ви працюєте, але купуєте щось з асортименту кав’ярні на 300 гривень. Або ж виділяти окремі столики для тих, хто працює, але тут реакція може бути негативною через такий поділ людей. Адже одним доведеться сидіти десь у куті, іншим – на кращих місцях”, – вважає Ногіна.
Прохання експертки до користувачів висловити свою думку з приводу заборони ноутбуків продемонструвало, що вона геть не одностайна. Втім, більшість виступає за те, що кав’ярня – це не коворкінг, і нема чого тут сидіти годинами. “Працівники” займають місця, відвідувачам ніде сісти, а власники не отримують прибуток. І ще декілька різних аргументів на підтримку заборони:
Але є й ті, хто проти заборони працювати у кав’ярні, і вони нагадують, що під час відключень світла частина прихильників цього рішення побіжить до кав’ярні, адеж коворкінгів навіть у Києві значно менше. Згадують права людини і неможливість забороняти їй користуватися власними приладами та попереджають власників, що у них впаде рівень відвідуваності. І, звісно, закликають киян бути добріше один до одного, але, схоже, що це не той випадок.
Українці, які мають статус "обмежено придатний", повинні актуалізувати його до 5 лютого 2025 року. Наразі…
Якщо вірити західним експертам, то в Україні існує проблема з рекрутингом до ЗСУ, адже середній…
Багато українців мають борги за комунальні послуги та не поспішають їх гасити. Яке ж покарання…
Українці, які не виїхали за кордон під час широкомасштабного вторгнення Росії, цілком толерантно ставляться до…
У Самборі на Львівщині Служба безпеки та кіберполіція викрила працівників філії Ощадбанку, які пограбували клієнтів…
Служба безпеки та ДБР викрили на Полтавщині масштабну схему ухилення від сплати податків до бюджету…