Субота, 19 липня, стала першим днем, коли компанія Укренерго отримала вказівку задіяти менш як чотири черги відключень одночасно. До цього моменту тиждень був дуже непростий, і обмеження були жорсткішими. У ряді регіонів ефект від жорсткості посилювався несправедливістю розподілу, яка вже стала явною.
На це звернув увагу генеральний директор компанії Yasno Сергій Коваленко. Він заявив, що є “дуже помітні сигнали”, що не в усіх регіонах однаково задіюють обмеження.
“І це питання до відповідних органів контролю. Помітно, що і Київ, і Дніпропетровський регіон обмежують чи не найбільше. Якщо кажуть про справедливий розподіл по країні, так не має бути. Ми всі очікували покращення ситуації після виходу з ремонту одного атомного блока. Але столиця цього не відчула – чому так треба з‘ясовувати”, – зазначив Коваленко.
Менеджер відзначив, що 19 липня, наприклад, для Одеси та Львова вдень скасували обмеження. Він додав, що хоче дізнатися причини таких різних підходів до регіонів.
“Хочеться порадіти за них і трохи позаздрити”, – каже Коваленко.
Він наголосив, що цього тижня вже було побито декілька історичних температурних рекордів по Києву та Україні. Зараз спека вже починає спадати, але не проходить непомітно.
“Багато обладнання як у мереж, так і у ОСББ / керуючих компаній не витримують навантажень. Збої в роботі автоматики або аварії на мережах траплялися у 2% від усіх будинків. Якщо так стається і світла нема в білі зони – потрібно звертатися до ОСР, наприклад, за допомогою форм на сайті ДТЕК. Або до своїх ОСББ, ЖБК чи УК. Дуже часто це пов’язано з локальними аваріями на прибудинкових мережах”, – підсумував Коваленко.
Чому одні сидять без світла по 20 годин, а інші відключень майже не помічають? Як вийшло, що найбільш уразливими став Київ та його мешканці? Директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко акцентує, що є кілька типів відключень по графіку. Є плановий графік. І компанія Укренерго кожного ранку доводить до всіх Обленерго ліміт споживання. Кожен Обленерго з цього ліміту забирає той ліміт, який іде на критичну інфраструктуру. А потім розподіляє по групах.
Експерт зазначав, що в Києві ця проблема помножена на 2,5. Бо у столиці критична інфраструктура забирає вдвічі більше, ніж у середньому по країні. Відповідно, приватним споживачам, бізнесу залишається відчутно менше. Графік стає складнішим. І в деяких районах міста до 20 годин немає електрики.
Нещодавно в Укренерго дали позитивний прогноз щодо ситуації зі світлом. Голова правління компанії Володимир Кудрицький повідомив, що легше стане з 20-х чисел липня. Тоді спаде спека, через яку зростає споживання. А також невдовзі буде певне збільшення доступної генерації в енергосистемі. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль також пообіцяв покращення ситуації з електропостачанням після 20 липня.
Кудрицький запевнив, що Укренерго закуповуватиме наперед послуги з підтримки енергосистеми у розподіленої генерації, що перебуває на стадії будівництва. Це, своєю чергою, полегшить інвесторам отримання кредитів на будівництво нових генерувальних потужностей. Найближчими тижнями буде проведено перший аукціон з відбору таких проєктів.
Нагадаємо, в Україні діють графіки погодинних вимкнень світла, головна причина їх застосування – наслідки восьми ракетних та дронових ударів РФ по українських електростанціях. 22 березня 2024 року окупанти повністю знищили Зміївську ТЕС у Харківській області, а 25 липня 2022 року російські війська окупували Вуглегірську ТЕС на Донеччині. Унаслідок масованої атаки РФ було повністю знищено Трипільську ТЕС у Київській області.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…