Мобілізація по-новому: як працюватимуть в Києві ЦНАПи та які документи треба нести з собою

З 18 травня всі ЦНАПи Києва розпочнуть приймати відвідувачів для оновлення облікових даних військовозобов’язаних.

Про готовність центрів до роботи повідомила Наталія Шамрай, директорка Департаменту (центру) надання адміністративних послуг.

Тривалий час у столичних ЦНАПах не могли остаточно підтвердити, чи запрацюють вони з 18 травня у якості допоміжної ланки у мобілізаційному процесі.

Але, як розповіла нам Наталія Шамрай, увесь цей час велися підготовчі та організаційні роботи.

300 адміністраторів готові до роботи

“Законодавством було визначено, що ця послуга надається саме з 18 травня. Тож для цього державою були проведені певні організаційні заходи стосовно ухвалення необхідних підзаконних актів, налагодження роботи системи, підключення ЦНАПів до неї, навчання наших адміністраторів роботі у ній. Був проведений увесь спектр дій. І з суботи ми готові розпочати роботу”, – розповідає ТСН.ua Наталія Шамрай, директорка Департаменту (центру) надання адміністративних послуг.

Вона додає, що з цієї суботи біля 300 адміністраторів розпочнуть роботу у Києві. Вони вже підключені до системи на 22 локаціях у столиці. До речі, одночасно розпочнуть роботу з прийому військовозобов’язаних і у інших містах України.

Але лише там, де вони працюють по суботах, якщо ж графік роботи інший, то вони запрацюють вже з понеділка.

“ЦНАПи міста Києва працюють з понеділка по суботу. Робочий час від 9:00 по 18:00 годину. В такому ж режимі ми будемо працювати і з цією послугою для військовозобов’язаних. До речі, вона одна з 450 видів послуг наших центрів, при цьому ми не будемо припиняти надавати інші послуги”, – додає Наталія Шамрай.

Як проходитиме процес оновлення даних

Директорка департаменту розповіла, як буде проходити сам процес з обслуговування відвідувачів.

“Людина приходить до ЦНАПу та отримує талончик електронної черги, далі її будуть викликати до робочого місця адміністратора, де з нею працюватимуть. Нашому працівникові треба ідентифікувати особу відвідувача, тому потрібно пред’явити документ який посвідчує особу – паспорт або документ, який посвідчує особу через “Дію”. Усі данні будуть внесені до системи – ПІБ, ідентифікаційний код, місце реєстрації, адреса електронної пошти (за наявності), номер мобільного телефону. Після цього на мобільний відвідувача прийде ідентифікатор, людина має перевірити правильність заповнення інформації і поставити свій підпис, що данні вірні. Далі система роздруковує витяг про те, що данні особи оновлено”, – розповідає Наталія Шамрай.

Власне, цей документ стане підтвердженням того, що громадянин виконав вимогу закону та оновив особисті облікові данні. Цей витяг чоловік зможе надати до ТЦК та СП, або показати, якщо його зупинять для перевірки.

Чи потрібно мати військовий квиток?

Директорка додає що при відвідуванні ЦНАПу військовий квиток не потрібен.

“Зараз військовий квиток та паспорт у зв’язку з воєнним станом забовязані носити усі військовозобов’язані чоловіки. Але показувати військовий квиток нашому адміністратору не потрібно – він у нього не дивиться та не перевіряє. У нас немає таких повноважень. У ЦНАПі його пред’являти не потрібно”, – пояснює Наталія Шамрай.

Цікаво, що дехто з киян почувши, що ЦНАПи запрацюють, почали ширити чутки, що у центрах начебто будуть чергувати представники ТЦК. “Це неправда. У кожного нашого працівника є своє робоче місце та є місця для відвідувачів. У ЦНАПах представників військкоматів точно не буде”, – зауважує Наталія Шамрай.

10 хвилин на одного відвідувача

Ми поцікавилися, скільки приблизно займатиме часу оновлення даних одного відвідувача. Пані Шамрай каже, що система нова і лише зараз запускається в роботу, тому поки це прогнозувати зарано.

“Тут потрібно врахувати певне навантаження на систему, яке може виникнути. Тому оцінювати її роботу можна буде після того, як ми всією країною включимося у систему та почнемо працювати. Нам обіцяють, що вона буде працювати злагоджено, і за 10 хвилин вже буде роздруковуватись результат. Якщо будуть якісь зміни, то ми зорієнтуємо людину скільки потрібно буде почекати”, – пояснює Наталія Шамрай.

До відключення світла готові

Вона додає, що система налагоджена та підключена, проведене навчання адміністраторів. Навіть пропрацювали питання на випадок відключення електроенергії, через її брак в енергосистемі та віялові відключення – це зараз дуже актуально.

“Майже всі приміщення ЦНАПів обладнані альтернативними джерелами живлення, щоб під час відключення світла робота центрів не припинялася”, – пояснює директорка.

Коли всі йдуть до укриття

Вона зазначає, що у разі повітряної тривоги ЦНАП припиняє свою роботу. По гучномовцю про це оголошують відвідувачам. У приміщеннях центрів є схеми з інформацією, де саме знаходяться три найближчі укриття. 

“Оператори call центру забирають з собою техніку та продовжують роботу з укриття. Якщо, наприклад, відвідувач записався до ЦНАП, і його візит підпадає під повітряну тривогу, то його першочергово приймають після відбою тривоги, або наші оператори пропонують відвідувачу інший зручний для нього час”, – пояснює керівниця департаменту.

Ольга Степанова

Recent Posts

Бригади стануть корпусами: Генштаб готує нову структуру для ЗСУ

Українська армія готується до серйозних змін. Генеральний штаб ЗСУ працює над реформою, яка pvsybnm традиційну…

6 хв. ago

Стінка на стінку: На Закарпатті працівники ліцею та батьки учнів влаштували масову бійку

Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…

17 хв. ago

Україна у слабкій позиції, Путіну нема сенсу іти на переговори, – The Times

Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…

26 хв. ago

Масштабне позбавлення пенсій у грудні: ПФУ поставив жорсткі вимоги

У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…

34 хв. ago

Підбитий санкціями США, добитий “Орєшніком”: рубль стрімко дешевшає

У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…

41 хв. ago

Навіть ТЦК не зацікавлять: з якими проблемами не мобілізують

У 2024 році в Україні триває мобілізація, і багатьох цікавить, як хвороби серця та кровообігу…

50 хв. ago