У Києві не менше, ніж 30 тисяч добровольців ховається від мобілізації – Мар’яна Безугла

Депутатка, колишня членкиня парламентського Комітету з питань оборони Мар’яна Безугла звернула увагу на велику кількість учасників добровольчих формувань, що перебувають у тиловій столиці. Вона оцінює їхню кількість у кількадесят тисяч киян – і каже, що ця цифра ще не включає в себе інших парамілітарних формувань у Києві, зокрема, “Муніципальної варти”.

ДФТГ у столиці виконують не найпотрібніші функції – зазвичай їх згадують у скандалах, пов’язаних з перевищенням повноважень співробітниками ТЦК, а також рекетом та кримінальними “розбірками”, пише Інформатор.

Дані щодо кількості членів ДФТГ (добровольчих формувань територіальної громади) Мар’яна Безугла згадала у пості, присвяченому впливу Віталія Кличка на Раду оборони Києва. За її словами, саме від міського голови залежить, чи зупиняти транспорт у столиці під час повітряних тривог – саме його підлеглі, акцентує депутатка, мають переконливу більшість у цьому мета-органі влади. Але справжню цікавість у її дописі викликає статистика.

“У Києві ховається від мобілізації в ДФТГ не менше ніж 30 тисяч (!) військовозобов’язаних, а лише особиста охорона Кличка “Муніципальна варта” нараховує більше тисячі “пристосованих” парамілітарних громадян”, – зазначила Мар’яна Безугла.

У столиці дійсно є чимало добровольчих формувань, служба в яких дозволяє їхнім учасникам не брати участі безпосередньо у бойових діях. Так, учасники ДФТГ “Мрія” під керівництвом колишнього судді Конституційного суду, екснардепа Сергія Саса (“Батьківщина”), збивають “Шахеди” за допомогою древніх кулеметів “Максим”, що залишилися ще з часів Другої світової війни. Увагу на їхню діяльність у середині грудня 2024-го звертало видання The Washington Post: добровольці скаржилися, що за усі кілька років їм “виплатили навіть премію у 550 доларів”.

Є ще ДФТГ “Лівий берег Київ”. За власним зізнанням її керівництва, після того, як з півночі країни (зокрема, Київщини) ворога було вигнано ЗСУ і тими-таки добровольчими формуваннями, учасники несуть бойову службу “в складі мобільних вогневих груп 112 бригади, задіяні для охорони та оборони об’єктів критичної інфраструктури столиці, під час комендантської години патрулюють вулиці Києва, допомагають у зведенні фортифікаційних споруд та оборонних систем”. А днями один з учасників ДФТГ “Лівий берег Київ”, Андрій Хрущ, потрапив до скандалу, коли, за свідченням власників ресторану “Noice” на Оболоні, спробував тиснути на його персонал, напав на автівку його власника, і фактично вимагав кошти.

Були також інші гучні історії, пов’язані з ДФТГ у Києві. Так, у середині листопада Інформатор писав про випадок зі стріляниною на території селища Щасливе біля Києва. Там патруль ТЦК увійшов на територію приватного логістичного підприємства. А коли один з водіїв почав тікати, – боєць ДФТГ, який чомусь був у складі мобільного патруля ТЦК, відкрив вогонь у спину втікачеві. Якби працівники підприємства не виклали відео, цей жахливий вчинок залишився б непокараним – тепер же дії чоловіка правоохоронці кваліфікували за ч.4 ст.296 КК (до 7 років ув’язнення).

А ще, у листопаді 2023-го одного із добровольців ДФТГ “Легіон Оболонь” затримали за те, що він, нібито, сприяв переправленню військовозобов’язаних через кордон. Зазначимо, що, судячи з повідомлень від Нацполіції, нині цей бізнес беруть під контроль серйозні кримінальні угруповання – чи був затриманий пов’язаний з одним із них, невідомо, але прикриття у вигляді ДФТГ напевно допомагало здійснювати протиправну діяльність.

Зауважимо, що неофіційно саме “служба” у ДФТГ Києва дозволяє більш-менш забезпеченим містянам уникати мобілізації. Так, добровільна допомога ТЦК (як з інцидентом у Щасливому), чи напівкримінальна діяльність “захисників” у формі (у випадку з рестораном на Оболоні) дозволяє виправдовувати існування парамілітарних формувань у столиці. Натомість, саме їхні бійці, які вже мають і зброю, і обмундирування могли б замінити виснажені сили українських захисників, яким потрібна ротація.

Коломієць Надія

Recent Posts

Як не проґавити симптоми стресу та на що необхідно звернути увагу

Стрес — невидимий супутник сучасного життя, який дедалі більше вплітається у наше повсякденне життя. Він…

46 хв. ago

Нові правила у дитсадках викликало обурення вихователів: у чому причина

Прийняття та швидке введення в дію нового Закону України "Про дошкільну освіту" спровокувало масове невдоволення…

55 хв. ago

Власникам авто це не сподобається: готується масове позбавлення прав водія

Україна розглядає нові правила для літніх водіїв, як зазначено в законопроєкті № 8082, який було…

1 годину ago

Неочікувані зміни: у Києві змінилась вартість опалення

Взимку витрати на оплату житлово-комунальних послуг значно зростають, адже вагома частина припадає на опалення. Однак…

1 годину ago

Нове замкнене коло? Українцям хочуть роздати квартири, а в інших забрати

ВРУ внесла законопроект № 12377, пропоноване оновлення житлової політики, спрямоване на покращення чинного законодавства, яке…

1 годину ago

У Раді відповіли на заяви команди Трампа про залучення до лав ЗСУ 18-річних

Збільшення чисельності Збройних сил України саме по собі не гарантує перемогу у війні з Росією.…

1 годину ago