Київ зростатиме: 87% переселенців планують залишитися в столиці

Згідно з даними статистики, наразі у Києві мешкає майже 419 тисяч переселенців, і здебільшого люди, які через війну залишилися без власних домівок, планують “осісти” у столиці. Розпочати життя з чистого листа нелегко – треба шукати житло та роботу, але у більшості просто немає вибору. Тож понад 87 % ВПО планують залишатися у Києві, майже 3 % розглядають можливість повернення додому після  завершення бойових дій.  

Такі дані опитування, що було проведено БФ “Рокада” у співпраці з Департаментом соціальної та ветеранської політики КМДА, оприлюднила заступниця Кличка з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда. На її думку, те, що більшість ВПО хоче залишитися, пояснюється тим, що в столиці у киян та ВПО рівні права у медичній сфері, соціальних виплатах, безоплатному проїзді для пільгових категорій, вони мають першочергове право на зарахування дітей до садочків та шкіл. Проте, які б не були причини, пільги та права, є й багато проблем, з якими стикаються в Києві його нові мешканці. 

Найголовніша – це житло, яке вимушені винаймати 82% ВПО,  і для 90% з них це головна стаття витрат. Не менш важливою проблемою є працевлаштування – наразі мають роботу лише 64% опитуваних. При цьому кожен десятий отримував відмову через свій статус ВПО.

І, звісно, фінансові проблеми, через які 34% змушені економити на їжі, 33% мають кошти лише на базові потреби. Загалом потребу у фінансовій підтримці відчувають 84%, а в гуманітарній допомозі – 70%. Щодо географії переміщення, із загальної кількості ВПО, що мешкають у Києві, 52% з Донецької області, 21% – з Херсонської та майже 13% – з Луганської області.

За словами заступниці голови КМДА, проблему з житлом Київ не може вирішити самостійно, без впровадження законодавчих змін. Хоча є й власна прогалина, і це погана комунікація, через яку велика кількість ВПО просто не знає ані про свої права, ані про можливості, які надає їм проживання в столиці. До речі, згідно зі статистикою, після 24 лютого 2022 року до Києва переїхало близько 232 тисяч осіб, з них 50 тисяч – це діти. Якщо ж рахувати кількість ВПО з 2014 року, то наразі це майже 419 тисяч осіб, з них 69 тисяч дітей.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Зірка OnlyFans похвалилася інтимним марафоном зі 101 чоловіком

Зірка OnlyFans Лілі Філліпс похизувалася, що за 14 годин переспала зі 101 чоловіком. Про це…

1 годину ago

Експерти назвали 6 американських авто, від купівлі яких варто утриматися

Зараз купівля автомобіля - набагато менша авантюра, ніж раніше, завдяки інформації, яка є у кожного під рукою.…

2 години ago

Немає житла та умов. Мер пояснив причини повернення третини біженців до Маріуполя

Близько 30 відсотків маріупольців, які виїхали з міста на початку війни, повернулися до міста після…

2 години ago

Тепер не лише жінок: ТЦК зобов’язали взятися за молодих хлопців – батьки б’ють на сполох

Відповідно до чинного законодавства України, всі громадяни України чоловічої статі, яким виповниться 17 років, а…

2 години ago

В Індії фермер влаштував “похорон” свого автомобіля: як це було

В індійському штаті Ґуджарат стався курйозний інцидент. Фермер Санджай Полара влаштував урочистий похорон своєму улюбленому автомобілю Suzuki…

2 години ago

Цифра вражає: який розмір найбільшої пенсії в Україні

Розмір найбільшої пенсії в Україні становить 390 тис. 184 грн на місяць. Окрім того, 4900 українців отримують…

2 години ago