Київ зростатиме: 87% переселенців планують залишитися в столиці

Згідно з даними статистики, наразі у Києві мешкає майже 419 тисяч переселенців, і здебільшого люди, які через війну залишилися без власних домівок, планують “осісти” у столиці. Розпочати життя з чистого листа нелегко – треба шукати житло та роботу, але у більшості просто немає вибору. Тож понад 87 % ВПО планують залишатися у Києві, майже 3 % розглядають можливість повернення додому після  завершення бойових дій.  

Такі дані опитування, що було проведено БФ “Рокада” у співпраці з Департаментом соціальної та ветеранської політики КМДА, оприлюднила заступниця Кличка з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда. На її думку, те, що більшість ВПО хоче залишитися, пояснюється тим, що в столиці у киян та ВПО рівні права у медичній сфері, соціальних виплатах, безоплатному проїзді для пільгових категорій, вони мають першочергове право на зарахування дітей до садочків та шкіл. Проте, які б не були причини, пільги та права, є й багато проблем, з якими стикаються в Києві його нові мешканці. 

Найголовніша – це житло, яке вимушені винаймати 82% ВПО,  і для 90% з них це головна стаття витрат. Не менш важливою проблемою є працевлаштування – наразі мають роботу лише 64% опитуваних. При цьому кожен десятий отримував відмову через свій статус ВПО.

І, звісно, фінансові проблеми, через які 34% змушені економити на їжі, 33% мають кошти лише на базові потреби. Загалом потребу у фінансовій підтримці відчувають 84%, а в гуманітарній допомозі – 70%. Щодо географії переміщення, із загальної кількості ВПО, що мешкають у Києві, 52% з Донецької області, 21% – з Херсонської та майже 13% – з Луганської області.

За словами заступниці голови КМДА, проблему з житлом Київ не може вирішити самостійно, без впровадження законодавчих змін. Хоча є й власна прогалина, і це погана комунікація, через яку велика кількість ВПО просто не знає ані про свої права, ані про можливості, які надає їм проживання в столиці. До речі, згідно зі статистикою, після 24 лютого 2022 року до Києва переїхало близько 232 тисяч осіб, з них 50 тисяч – це діти. Якщо ж рахувати кількість ВПО з 2014 року, то наразі це майже 419 тисяч осіб, з них 69 тисяч дітей.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

2 години ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

2 години ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

2 години ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

2 години ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

2 години ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

3 години ago