У Києві вже зростає попит на питну воду в бутлях: чи збільшуватимуть ціни компанії-доставники

Ризик того, що страшна забруднена пляма, що насувається з Десни у бік столиці, залишить киян без води, дійсно існує. За останньою інформацією від водоканалу та департаменту муніципальної безпеки КМДА, наразі результати аналізів води не викликають занепокоєння. Проте у Київводоканалі визнають і вірогідність песимістичного сценарію – із відключенням Деснянської водозабірної станції та припиненням водопостачання частини населення Києва. В такому разі прямими бенефіціарами, себто, вигодонабувачами від екологічної катастрофи стануть компанії, що займаються постачанням води. Чи планують вони наразі збільшувати тарифи у столиці, дізнався Інформатор.

Про ризики, хоч і мізерні, каже сама міська влада. У випадку відключення Деснянської водопровідної станції систему просто перемкнуть на інші джерела. Проблеми чекають лише на горішні райони Києва: Печерський, Шевченківський та, почасти, Голосіївський. Але ж і там будуть альтернативи у вигляді бюветних комплексів та точок роздачі води населенню. Саме ж населення, маючи звичку розрахувати здебільшого на себе, на всяк випадок запасається питною водою вже зараз – принаймні, про це кажуть компанії з доставки води. 

“Можу сказати, що води замовляють більше, ніж ще місяць нзад, беруть на 1-2 бутлі про запас, дехто навіть більше”, – сказав Інформатору менеджер із прийому замовлень в одній з компаній.

Цікаво також, чи стане підвищення попиту підставою для здорожчання води. Адже момент для операторів ринку доволі зручний: Інформатор подзвонив у декілька компаній, що доставляють по місту бутлі об’ємом 18,9 літрів. Сьогодні їхня цінова політика досить різноманітна: є ціни від 85 до 200 грн за одиницю. З’ясувалося, що компанії-доставники поки не збираються підвищувати ціни, принаймні, не готові говорити про це вголос. Натомість, обіцяють, що при суттєвому збільшенні попиту не буде ані затримок із доставкою, ані проблем з нестачею води.

“Ринок доставки води у Києві великий, і нам не вигідно зараз втрачати постійних клієнтів через підвищення ціни. Знайти заміну постачальнику води дуже просто, а заробити можна на збільшенні попиту, тому треба мати запас и бути готовими. Але за два з половиною роки війни ми, здається, готові майже до будь-чого”, – повідомили Інформатору в одній із компаній, що доставляє воду киянам.

Ціни наразі дуже різні, вони залежать від “розкрученості” бренду. Наприклад, всім відома “Аляска” – 210 грн за бутля, “Моршинська” – 231 грн. Вода цих марок, збагачена йодом чи селеном, чи тим та іншим, коштує 225 та 258 грн відповідно. У менш відомих брендів і ціна нижче: “Ордана” – 135 грн, “Здорова вода” – 85 грн, “Живе джерело” та “Молодо” – 135 грн, “Даяна” – 90 грн. 

“Чорна вода, запах гнилі, аміаку і мертва риба”: що чекає на Десну під Києвом

Нагадаємо, наприкінці серпня ЗМІ писали про те, що ріку Десна у Київській області закрили для відвідування – не можна ані купатись, ані рибалити, ні навіть переправлятися човном на інший берег. А міністр захисту довкілля та природних ресурсів розповів, що попередня спроба зупинити плин брудної плями не дала ефекту.

Також ми в деталях пояснювали, звідки саме взялося забруднення і чим захаращено Десну та її притоку, Сейм. І описували наслідки: масову загибель риби внаслідок критично низького вмісту розчиненого у воді кисню (менше ніж 1 мг/л при мінімально допустимій нормі 4 мг/л), спричиненого процесами його біохімічного споживання органічними речовинами, що потрапили у водне середовище. Самі ж чиновники описують ситуацію так: “чорна вода, запах гнилі, аміаку і мертва риба”.

Дмитрук Андрій

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

5 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

5 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

5 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

6 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

6 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

6 години ago