Тарифи підвищаться: за екофлоу та генератори кияни будуть платити по 15-20 грн за кіловат-годину

Липневі відключення світла, точніше, його майже відсутність спровокували бум закупівлі найрізноманітніших зарядних та генеруючих систем. І якщо бізнес, який споживає електроенергію у величезних кількостях, рахує та роздумує про доцільність цих витрат, кияни купують все, на що спроможні й навіть не дуже спроможні. Але експерти попереджають: електрична автономія в окремій квартирі або будинку – це дороге задоволення.

За загальною статистикою, 60% людей поки думають і нічого не роблять у цьому напрямку, зазначив генеральний директор компанії “Д.Трейдінг” Дмитро Маляр в інтерв’ю на YouTube-каналі “Всеукраїнська енергетична асамблея”. 40% рахують і щось обирають. Найпопулярніший варіант для забезпечення альтернативною електрикою у квартирі – різні форми інверторів та акумуляторів.

“Треба розуміти, що вони не виробляються електроенергію. Це інструмент, за допомогою якого ти можеш запастися електрикою, але за рахунок того, хто не купив цей інвертор або акумулятор. І враховуємо, що ціна електрики, яку ми отримуємо при цьому, буде 14-15 грн/кВт-год. Плюс все обладнання виходить з ладу, адже і інвертори, і генератори – це засоби не для постійного, а для тимчасового використання. І коли електрику вимикають по три рази на день, зарядні системи, розраховані на три роки роботи, ламаються за 1,5-2 місяці. А ремонт за відсутності гарантії – це 20% вартості цієї установки”, – зазанчає Дмитро Маляр.

Щодо сонячних батарей, їхня стовідсоткова потужність – це лише три літні місяці. А взимку вона нічого не дасть і працюватиме просто сама на себе, адже і кількість сонячних днів, і довжина світлового дня дуже малі. 

Для приватних будинків доступні всі альтернативи зарядних систем, зокрема, й генератори, які експерт вважає найоптимальнішим рішенням. Але електроенергія з генератору найбільш дорожча – близько 20 грн/кВт/год, плюс щоденні витрати на паливо. Хоча це єдиний керований спосіб виробляти електроенергію взимку. До речі, ним можуть скористатися не тільки мешканці приватних будинків, а й перших поверхів багатоквартирних будівель – якщо, звісно, вдасться домовитися із сусідами.

Можна поставити потужні генератори і для всього будинку, але ж тут треба домовлятися з усіма мешканцями, які погодяться щомісячно сплачувати за роботу генератора. Для київської багатоповерхівки, де в середньому в квартирі споживається 300 кВт на місяць, кожна окрема квартира буде “скидатися” по 7 тисяч гривень щомісяця.

Ольга Степанова

Recent Posts

Голодний чоловік помер через заморожений бургер: що сталося

Голодний чоловік помер після того, як випадково вдарив себе ножем, намагаючись розрізати два заморожених бургери.…

3 години ago

Відома супермодель закликає всіх носити “брудні штани” заради порятунку планети (фото)

Британська супермодель і акторка Лілі Коул хоче, щоб люди перестали кидати штани, сорочки та сукні…

3 години ago

У туристичному містечку на Закарпатті воєнкоми в балаклавах відкрили вогонь по цивільних

Черговий конфлікт між цивільними та працівниками ТЦК стався на Закарпатті. Відео конфлікту опублікували місцеві телеграм-канали,…

3 години ago

В Україні подорожчає хліб: експерт пояснив причини

В Україні ціни на хліб найближчими місяцями можуть підскочити. Така тенденція пояснюється подорожчанням сировини та електроенергії. "Насамперед,…

3 години ago

Соціальні виплати хочуть припинити: у чому причина

Кабінет Міністрів оголосив, що соціальні стандарти, в тому числі прожитковий мінімум, у 2025 році залишаться…

3 години ago

Жінка чотири години боролася з величезним пітоном, який намагався її вбити – фото

У Таїланді врятували жінку після чотиригодинного нападу пітона. Про це повідомляє Metro. 64-річна Арром Арунрой після вечері…

3 години ago