Столична влада “зливає” бюджет міста в трубу: хто та як заробляє на компослугах у Києві

У Києві проблеми з комунальними послугами набувають загрозливого масштабу. Прориви мереж холодного та гарячого водопостачання стали уже звичним явищем. До того ж дороги, які ремонтують, швидко псуються, а сміття не вивозять тижнями. Що відбувається у столиці, розповів депутат Київської міської ради Андрій Вітренко. 

За словами депутата, проблема не у відсутності коштів. Як раз фінансуються ці роботи на високому рівні. Однак гарне фінансування отримують не всі комунальні підприємства. За словами Вітренка, топ-10 підприємств отримують найбільшу частку коштів тоді як решта лише борються за виживання на мінімальному фінансуванні. 

Вітренко повідомив, що “Київводоканал” з міського бюджету отримав понад 800 млн грн на ремонт водопровідних мереж, однак кияни часто лишаються без води. 

“Причина аварій проста — замість капітального ремонту, який дійсно вирішив би проблему, обирають тимчасові рішення — так зване латання дірок. Труби латають, але не замінюють. Як результат — гроші витрачені, а кияни продовжують страждати”, — розповів депутат. 

Ще одна проблема у сфері комунального господарства — непрозорі тендери. За словами Вітренка, комунальні підприємства укладає договір із підрядником без конкуренції. За його словами, виграє не той, хто запропонував кращу ціну та якість, а той хто має потрібні зв’язки. 

“Уявіть собі — закупівля асфальту для ремонту доріг за ціною, яка вдвічі перевищує ринкову. Чому так відбувається, бо підрядник — своя людина. Звісно, асфальт кладуть, але вже за кілька місяців на дорогах з’являються ями, виникає необхідність нового ремонту, а отже нові витрати бюджету. Це замкнене коло — гроші витрачаються, а результату немає”, — зазначив депутат.

Також “на руку” непорядним керівникам компідприємств грає і відсутність відповідальності за неефективні витрати. 

Існують проблеми також з модернізацією обладнання — її просто немає. А це не дає можливості надавати якісні послуги. 

Головне, на думку Вітренка, міська влада “підіграє” такій ситуації. 

“Проблема у відсутності належного контролю з боку міської влади. Виходить що комунальні підприємства отримують мільйони, витрачають їх як заманеться. А звітувати перед киянами не зобов’язані, бо міська влада не вимагає прозорої звітності. Керівники підприємств почуваються безкарним, адже ніхто не перевіряє, куди йдуть бюджетні кошти”, — зазначив Вітренко. 

За словами депутата, що виправити ситуацію в комунальному секторі Києва, потрібно: 

  • проведення регулярного аудиту та публічного звітування про витрати бюджетних коштів на забезпечення якісних комунальних послуг,
  • встановлення прозорих тендерних процедур,
  • запровадження системи відповідальності. Якщо кошти використані неефективно, керівник має відповідати за це від фінансових санкцій до кримінальної відповідальності.
Ковальчук Світлана

Recent Posts

Чверть мільйона абітурієнтів і тестування по всьому світу: вступна кампанія в українські виші б’є рекорди

Вступна кампанія 2025 року обіцяє бути масштабною: Міністерство освіти і науки України очікує близько 250…

6 хв. ago

Хто має стати на військовий облік у квітні 2025 року

У квітні 2025 року в Україні на військовий облік мають стати всі хлопці, яким виповнилося або буде…

13 хв. ago

Цей фасон джинсів – головний хіт весни 2025: з чим їх носити, щоб виглядати стильно

Джинси залишаються базовим елементом гардероба, але цієї весни на перший план виходить новий трендовий фасон,…

22 хв. ago

Зеленський зробив першу заяву про зустріч із Трампом

Глава української держави Володимир Зеленський висловив подяку главі Білого дому Дональду Трампу за "символічну зустріч"…

25 хв. ago

Тарифи на газ та електроенергію в Україні з травня: скільки платитимемо

Тарифи на електроенергію та газ в Україні з 1 травня не зміняться. Кожен кубометр блакитного палива коштуватиме 7,96…

31 хв. ago

Рубіо призначив консультанта без досвіду на посаду головного дипломата по Європі

Державний секретар США Марко Рубіо призначив колишнього члена свого апарату Сенату, який має досвід роботи як бізнес-консультант,…

32 хв. ago