Як на картині Босха: у Києві 350 кажанів залетіли погостювати до звичайної квартири

Із початком осені у столичних зоозахисників додалося роботи – “збирати” кажанів у оселях киян. Наразі рукокрилі почали мігрувати на південь, тож можуть зупинятися на відпочинок під час довгої подорожі або шукають зимові сховища у містах та потрапляють у пастки  на балконах, дачах і навіть художніх майстернях. До того ж, залітають великою компанією у кілька сотен осіб, і впоратися з ними доволі складно.

Вже з початку сезону міграції, який у кажанів стартує ще у серпні, зоозахисникам доводилося знаходити понад 350 тварин в одній оселі, повідомляє Команда порятунку тварин Kyiv Animal Rescue Group. Залишені на провітрювання вікна – справжня пастка для кажанів, які легко залітають у невелику щілину, але не можуть таким самим чином вибратися назад. На жаль, у багатьох випадках внаслідок цього тварини гинуть від зневоднення. 

“Хочемо нагадати – всі кажани, котрі проживають на території нашої країни, занесені в Червону книгу. Будь ласка, якщо бачите кажана – не ображайте його. Тривале перебування в зачиненому помешканні шкодить не тільки вашій оселі, а ще й кажанам”, – попереджають у Команді порятунку тварин. 

До того ж, зі зниженням температури повітря випадки візитів непроханих крилатих гостей зростатимуть. І якщо залетіла не сотня, а кілька тварин, можна спробувати випустити їх на волю самостійно. Головне, не панікувати і пам’ятати, що кажан значно сильніше боїться людину, ніж навпаки.

Ось який алгоритм дій радять фахівці Команди порятунку тварин:

  • дочекайтеся темряви;
  • вимкніть світло в кімнаті з кажанами;
  • відкрийте вікна навстіж, відсуньте гардини,  щоб тварини мали можливість вільного вильоту;
  • якщо один чи декілька кажанів не летять – спробуйте посадити їх у коробку та передати фахівцям.

Для цієї “операції” краще надіти цупкі рукавички і тримати тварину так, щоб крила були притиснуті до тіла. Але у разі, якщо кажанів багато або дуже страшно їх ловити, найрозумніше – викликати фахівців. До речі, рятувальники тварин зазначають, що кажани ніколи не нападають першими, і можуть вкусити тільки у разі, якщо домашня тварина спробує з ними взаємодіяти. Тому дуже важливо, аби домашні улюбленці були вакциновані від сказу, навіть якщо не гуляють на вулиці.

Коломієць Надія

Recent Posts

І сюди дісталися: додаткові податки на подарунки та спадщину доведуть до відчаю

Чимало українців, можливо, не знають, що спадкове майно оподатковується. Хоча спеціального збору за спадок немає,…

4 хв. ago

Стало відомо, чим Путін розплачується з Кімом за зброю та солдатів

Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів нафти за зброю і солдатів. Про це повідомляє…

13 хв. ago

“Не створені для війни”: українські волейболісти пояснили свою втечу з країни

Волейболісти "Решетилівки" Андрій Оробко та Дмитро Шаврак розповіли, чому втекли з України. Гравці не повернулися до країни після волейбольного матчу Кубка…

21 хв. ago

Це не просто трюк: Орбан відреагував на заяву Путіна про удар балістикою по Україні

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відреагував на удар балістичною ракетою Росії по Дніпру. За словами угорського…

33 хв. ago

Над Буковелем помітили дивний літак: фото викликали обговорення у мережі

Над Буковелем, популярним всесезонним курортом у серці Карпат, помітили літак, не схожий на військовий. Відповідні…

42 хв. ago

Путін «попереджатиме» українців про «Орєшнік». Пєсков повідомив деталі

Прессекретар глави РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що російська армія «відпрацьовує механізми оповіщення» українців про загрозу ударів балістичними…

50 хв. ago