Як на картині Босха: у Києві 350 кажанів залетіли погостювати до звичайної квартири

Із початком осені у столичних зоозахисників додалося роботи – “збирати” кажанів у оселях киян. Наразі рукокрилі почали мігрувати на південь, тож можуть зупинятися на відпочинок під час довгої подорожі або шукають зимові сховища у містах та потрапляють у пастки  на балконах, дачах і навіть художніх майстернях. До того ж, залітають великою компанією у кілька сотен осіб, і впоратися з ними доволі складно.

Вже з початку сезону міграції, який у кажанів стартує ще у серпні, зоозахисникам доводилося знаходити понад 350 тварин в одній оселі, повідомляє Команда порятунку тварин Kyiv Animal Rescue Group. Залишені на провітрювання вікна – справжня пастка для кажанів, які легко залітають у невелику щілину, але не можуть таким самим чином вибратися назад. На жаль, у багатьох випадках внаслідок цього тварини гинуть від зневоднення. 

“Хочемо нагадати – всі кажани, котрі проживають на території нашої країни, занесені в Червону книгу. Будь ласка, якщо бачите кажана – не ображайте його. Тривале перебування в зачиненому помешканні шкодить не тільки вашій оселі, а ще й кажанам”, – попереджають у Команді порятунку тварин. 

До того ж, зі зниженням температури повітря випадки візитів непроханих крилатих гостей зростатимуть. І якщо залетіла не сотня, а кілька тварин, можна спробувати випустити їх на волю самостійно. Головне, не панікувати і пам’ятати, що кажан значно сильніше боїться людину, ніж навпаки.

Ось який алгоритм дій радять фахівці Команди порятунку тварин:

  • дочекайтеся темряви;
  • вимкніть світло в кімнаті з кажанами;
  • відкрийте вікна навстіж, відсуньте гардини,  щоб тварини мали можливість вільного вильоту;
  • якщо один чи декілька кажанів не летять – спробуйте посадити їх у коробку та передати фахівцям.

Для цієї “операції” краще надіти цупкі рукавички і тримати тварину так, щоб крила були притиснуті до тіла. Але у разі, якщо кажанів багато або дуже страшно їх ловити, найрозумніше – викликати фахівців. До речі, рятувальники тварин зазначають, що кажани ніколи не нападають першими, і можуть вкусити тільки у разі, якщо домашня тварина спробує з ними взаємодіяти. Тому дуже важливо, аби домашні улюбленці були вакциновані від сказу, навіть якщо не гуляють на вулиці.

Коломієць Надія

Recent Posts

В Україні продовжують мобілізувати пенсіонерів, хто відмовляється – в’язниця

На Дніпропетровщині суд засудив пенсіонера до трьох років позбавлення волі за ухилення від мобілізації. Амур-Нижньодніпровський…

9 хв. ago

Розкриття банківської таємниці в Україні: експерт пояснив, в чому криється небезпека

Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…

17 хв. ago

ЗМІ розповіли про штраф сина Порошенка: сума може збільшитись

Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…

27 хв. ago

Меркель висловила сумнів, що Україна може зберегти незалежність

Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…

36 хв. ago

283 000 грн: в Україні британський кіт коштує, як новий автомобіль

На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…

44 хв. ago

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

51 хв. ago