Кияни обговорюють у соціальних мережах наявність на дахах житлових багатоповерхівок у Києві джакузі. Люди жартують, мовляв, під час війни, “басейн з бульбашками” замінює декому системи ППО.
Незважаючи на війну, люди з грошима продовжують жити мирним життям та насолоджуватися у СПА та джакузі на дахах елітних будинків.
На горішньому поверсі 32-поверхового будинку преміум класу на бульварі Лесі Українки, наприклад, є хамам, СПА-зона та джакузі.
Але як запевнив нас охоронець будівлі, користуватися усім цим можуть лише власники помешкань та їх гості. Чоловік додає, що війна тому не завада – все на верхніх поверхах справне та працює.
Цікаво, щоб стати власником трикімнатної квартири у такому будинку потрібно мати 470 тисяч доларів – саме стільки просять за таке житло з дизайнерським ремонтом. На сайті з продажу житла підкреслюють, що дах будинку має два рівні, де знаходяться басейн, міні-парк, СПА та ресторан.
Експерти кажуть, що будинків з джакузі на даху у Києві досить багато.
“Насамперед, це багатоповерхівки, де на останніх поверхах є дворівневі квартири. Такі є, наприклад, на Печерську, Оболоні і навіть на Троєщині. Наявність басейну на даху іноді передбачена проєктом, але чимало випадків, коли власники житла займаються самозахопленням даху – роблять там тераси, а вже на них створюють, що кому заманеться – зони барбекю, зони відпочинку, встановлюють джакузі та басейни“, – розповідає Сергій Кугранов, рієлтор-практик, гендиректор рієлторського об’єднання.
До речі, на горішньому поверсі багатоповерхівки на Оболоні, місцевий мешканець збудував справжній двоповерховий храм з куполом та хрестом. Кажуть, що бізнесмен звів “домову церкву” над своєю дворівневою квартирою в пам’ять про померлих родичів. Будівництво тривало з 2010 року і невідомо, чи мав власник на це відповідні дозволи. Тож не дивно, що такі прибудови стають причиною для скандалів з сусідами по будинку.
Сергій Курганов додає, що на захоплених терасах люди встановлюють телевізори або вішають проєктори та влаштовують міні-кінозали.
“Вперше таке самозахоплення тераси багатоповерхівки я побачив ще десь на початку 2000 років на столичній Оболоні на теперішньому проспекті Івасюка. Тоді клієнт хотів виключно дворівневу квартиру на останньому поверсі. Річ у тім, що до квартири підведені усі необхідні комунікації і вивести їх на терасу можна без особливих проблем. От люди і користуються цим, захоплюючи вільну площу на даху. Облаштовують там басейни та смажать шашлики”, – розповідає Сергій Курганов.
Експерт каже, що подібне продовжується і зараз, під час війни. Чомусь люди не можуть спокійно дивитися, що тераса у 40-50 квадратних метрів стоїть порожньою, от і беруться за її облаштування.
“Якщо у власника є всі документи на терасу, то облаштувати джакузі на даху можна. Сама ємкість коштує 1,5-2 тисячі доларів, а підвести усі комунікації та оздобити зону відпочинку буде коштувати приблизно стільки ж. До речі, дворівневі квартири є у багатоповерхівках у Дніпровському та Дарницькому районах, навіть на Троєщині є клубні будинки, де мешканці влаштовують собі все, що їм заманеться“, – додає Сергій Курганов.
За словами рієлтора, у звичайних великих квартирах, де є по два санвузли, мешканці навіть облаштовують сауни у “зайвому” санвузлі.
“З настанням спеки, люди ставлять на дахах багатоповерхівок безкаркасні басейни, гойдалки, шезлонги з зонтиками та все інше, на що у них вистачає фантазії та грошей”, – підсумовує фахівець.
Верховна Рада вже планує, скільки грошей їй потрібно на 2025 рік. Комітет схвалив проект бюджету,…
Українська армія готується до серйозних змін. Генеральний штаб ЗСУ працює над реформою, яка pvsybnm традиційну…
Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…
Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…
У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…
У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…