У Києві є велика кількість музеїв, які пропонують відвідувачам унікальні експозиції, що дають можливість зануритися у глибини минулого, розкрити таємниці мистецтва та історії. Чимало з них мають вільний вхід.
РБК-Україна зібрало музеї Києва, які можна відвідати безплатно у визначені дні.
Меморіальний комплекс, відомий як Національний музей історії України у Другій світовій війні, розташований у пагорбі під монументом “Батьківщина-Мати”. Цей комплекс налічує 5 поверхів та зберігає документи, фонди та експонати, що розповідають історію країни під час війни. Експозиції музею налічують приблизно 400 тисяч предметів, а його колекції постійно поповнюються.
Адреса: вул. Лаврська, 27.
Безкоштовний вхід: останній вівторок місяця для всіх категорій відвідувачів (крім експозицій Гелікоптера Мі-24 і літаків Лі-2, МіГ-23 та екскурсійного обслуговування).
Національний музей історії України – це великий історичний музей, розташований в центрі Києва. Основний акцент експозицій зроблений на важливих історичних подіях, постатях та культурних аспектах національної спадщини.
Адреса: вул. Володимирська, 2.
Безкоштовний вхід: останній понеділок кожного місяця.
Музей Ханенків – провідний музей світового мистецтва в Україні. Музей пропонує найзначнішу колекцію мистецтва Європи, Азії та Давнього світу в Україні. “Серцем” музейного зібрання є колекція Богдана та Варвари Ханенків, видатних українських колекціонерів та благодійників кінця 19-го – початку 20 століття.
Адреса: вул. Терещенківська, 15-17.
Безкоштовний вхід: перша робоча середа місяця.
Музей становлення Української нації – перший в Україні інноваційний музей історії, де минуле поєднується з сучасними технологіями. Всі експозиції зроблені на основі історичних досліджень та мають наукове обґрунтування. Над експозицією працювали історики, археологи, етнографи, скульптори, дизайнери. В основі музею – історичні факти, спрямовані на пробудження національної свідомості українців, відчуття гідності та патріотизму.
Адреса: вул. Лаврська, 27,вхід з вул. Запечерної.
Безкоштовний вхід: кожну останню п’ятницю місяця.
Музей Гетьманства – це державний культурно-освітній та науково-дослідний заклад історичного профілю, осередок пам’яток матеріальної та духовної культури, пов’язаних з історією та традиціями козацько-гетьманської доби.
Адреса: вул. Спаська, 16Б.
Безкоштовний вхід: кожну останню п’ятницю місяця.
В парку “Україна в мініатюрі” можна відкрити себе всю Україну: побачити незабутні палаци Криму, гори та замки заходу України, фортеці Поділля і пам’ятки Одеси, а також всі історичні місця Києва. Макети виготовлені в масштабі 1:33.
Адреса: пр-т Броварський 9В, біля ресторану “Млин” (Гідропарк).
Безкоштовний вхід: кожен понеділок відвідування парку безкоштовне для пенсіонерів, інвалідів, учасників бойових дій, багатодітних сімей за наявності відповідного посвідчення.
Фото: Мініатюра Маріїнського палацу (minikiev.kiev.ua)
Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара” – це відкритий культурно-мистецький заклад освітнього, наукового та рекреаційного типу, що своєю діяльністю сприяє спадкоємності досвіду і знань у сфері традиційної народної культури.
Адреса: вул. Лаврська, 19.
Безкоштовний вхід: остання п’ятниця місяця – день відкритих дверей; кожна неділя – безкоштовний вхід для учнів; кожна середа – безкоштовний вхід для власників “Картки киянина”.
PinchukArtCentre
Арт-центр є одним з найбільших і найдинамічніших приватних центрів сучасного мистецтва в Центральній і Східній Європі. PinchukArtCentre став міжнародним хабом сучасного мистецтва, що розвиває українську арт-сцену і генерує критичний публічний дискурс для суспільства в цілому.
Адреса: Велика Васильківська вулиця, Басейна вулиця, 1, 3-2 (метро Площа Українських Героїв)
Вхід вільний.
Фото: PinchukArtCentre (instagram.com/pinchukartcenter)
Перший в Україні музей легендарної техніки Apple відкрився влітку цього року. У ньому налічується понад 100 експонатів. Тут на відвідувачів чекають ексклюзивні автографовані та навіть запаковані гаджети від Apple. А також повна лінійка iPhone від першого до найновішого у робочому стані, найперші iPod, iMac, MacBook, iPad. Іще комп’ютери Apple перших генерацій, серед яких Apple II, оригінальний Macintosh, клавіатури, миші з автографами від засновників Apple.
Адреса: вул. Хрещатик, 42.
Вхід вільний.
Війна, яку розпочала Росія, змусила багатьох українців покинути свої домівки та стати внутрішньо переміщеними особами.…
Росію в ніч на 4 квітня атакували безпілотники. Під ударом Москва, а також місто Липецьк.…
Батько мільярдера Ілона Маска, Еррол Маск, заявив, що їхня родина захоплюється російським диктатором Володимиром Путіним…
Оточення президента США Дональда Трампа радить не телефонувати очільнику Кремля Владіміру Путіну. Там вважають, що…
У 2025 році подорожувати світом можна без величезних витрат, якщо знати, куди вирушити. Багато напрямків…
Національний банк України продовжує посилювати контроль над фінансовими операціями. Попри те, що з 1 квітня…