Мер Києва Віталій Кличко звільнив низку топ-посадовців Київської міськдержадміністрації на тлі резонансного розслідування про земельну корупцію в столиці. Про це Кличко повідомив у Telegram.
Так, зі своїх посад в КМДА звільнені:
Звільнений з посади директора КП “Інженерний центр” депутат Київради, голова земельної комісії Михайло Терентьєв. Наразі фракція партії “УДАР” розпочала процедуру відкликання його з депутатів Київради, оскільки він є підозрюваним у кримінальному провадженні.
Звільнені також:
Крім того, прийнято рішення щодо звільнення директора комунального підприємства “Фінансова компанія “Житлоінвест” Віктора Погребного, який перебуває на лікарняному.
“Як тільки вийде – буде звільнений”, – пише Кличко.
Щодо інших посадовців, імена яких лунали в журналістському розслідуванні, як зауважив мер, у них невизначений процесуальний статус у кримінальному провадженні, а у секретаря Київради Володимира Бондаренка – статус свідка.
“Його, як секретаря Київради, обирали депутати. Вони і можуть його звільнити. Відповідно до регламенту Київради і процедур”, – зазначив Кличко, нагадавши, що наразі Бондаренко відсторонений від підготовки та ведення засідань Київради.
Нагадаємо, у лютому Національне антикорупційне бюро інформувало, що проводиться масштабна операція “Чисте місто” з викриття злочинної організації, причетної до земельної корупції у Київській міській раді. Повідомлялось, що НАБУ прийшло з обшуками до екс-депутата Київради Дениса Комарницького, якого називають “смотрящим” за Києвом.
Згодом у НАБУ повідомили, що у порядку ст. 208 КПК України затримано 7 учасників злочинної організації, а підозру повідомили 10 особам. Зазначалось, що серед підозрюваних:
10 лютого стало відомо, що Комарницького оголосили в розшук. Йому оголосили підозру за статтею про створення та керівництво злочинною організацією з метою незаконного привласнення київської землі.
У НАБУ зауважували, що керівник злочинної організації , а саме Комарницький, мав значний вплив на процеси всередині КМР та КМДА.
За даними слідства, учасники злочинної організації знаходили перспективні земельні ділянки та реєстрували на підконтрольних осіб право власності на споруди, яких на цих ділянках ніколи не існувало. Надалі подавали до міськради заяви про надання їм права власності на земельні ділянки для обслуговування цих споруд, що дозволяло уникати торгів.
Депутати КМР та посадовці КМДА, частина з яких входила до злочинної організації, а деякі перебували під її впливом, забезпечували ухвалення рішень про надання відповідних прав на землю, за що одержували неправомірну вигоду у вигляді коштів та об’єктів нерухомості, повідомили слідчі.
Окрім бойових втрат на фронті та загибелі мирних жителів від ворожих ударів у тилу, є…
Українцям у Польщі спростять умови працевлаштування, позбавивши їх від зайвої бюрократії. Водночас будуть складені списки…
Бурхливий потік мит президента США Дональда Трампа, можливо, не торкнувся Росії безпосередньо, але може завдати…
У сучасних реаліях на підприємствах стає лише більше роботи, проте людям теж потрібно відпочивати. На…
Росія вимагає, щоб майбутня мирна угода щодо України передбачала її без'ядерний статус, а також визнання суверенітету "кордонів"…
Хоча міжнародні прогнози передбачають поступове зниження інфляції та більшу стабільність ринку, ситуація в Україні залишається…