У п’ятницю, 1 березня, у Києві розпочалася активна весняна повінь. У межах столиці спостерігається стрімке підвищення рівня води приблизно на 6 сантиметрів на добу.
Аварійних підтоплень, на цей момент, в місті не зафіксовано. Про це повідомляється на офіційній сторінці Київської міської військової адміністрації у Телеграм.
Так, у столиці спостерігається активне прибування води. Лише за останні 8 днів рівень Дніпра в межах Києва піднявся приблизно на 65 сантиметрів.
У зв’язку з цим, по місту та області було оголошено І (жовтий) рівень небезпеки гідрологічних явищ.
Варто зазначити, що рівень води почав стрімко підвищуватися завдяки збільшенню скидів води з Київського водосховища через весняну повінь на річці Дніпро.
Наразі рівень води в Дніпрі у Києві біля моста “Метро” становить 567 см над “0” поста (92,67 м за Балтійською системою висот). Але на даний момент небезпеки немає.
“Аварійних підтоплень по місту не зафіксовано, промислові об’єкти та житлові масиви міста поза загрозою підтоплення. Моніторинг цьогорічного водопілля триває”, — йдеться в повідомленні КМВА.
За інформацією Укргідрометцентру, 1-5 березня, внаслідок скидів води з Київського водосховища, на р. Дніпро у м. Києві та Бориспільському районі Київської області можливі різкі коливання рівнів води з короткочасним досягненням відміток початкового затоплення заплав та понижених прирічкових територій (І рівень небезпеки — жовтий).
Крім цього, 1-5 березня на пригирловій ділянці Прип’яті (зона ЧАЕС) продовжуватиметься поступове підвищення рівнів води з подальшим затопленням заплави у Київській області (І рівень небезпеки — жовтий).
Варто зазначити, що раніше голова постійної комісії Київської міськради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Андрій Вітренко висловив побоювання щодо того, що з настанням весняних паводків київський метрополітен може повністю піти під воду.
Для довідки: Повінь — це фаза водного режиму річки, яка щорічно повторюється в даних кліматичних умовах в один і той же сезон, що характеризується найбільшою водністю, високим і тривалим підйомом рівня води, що викликається сніготаненням.
До небезпечних (стихійних) гідрологічних явищ належать явища (при повені, паводках тощо), що супроводжуються високим рівнем води у водоймах (озерах, водосховищах, ставках) та водотоках (річках, каналах, струмках), що перевищують величини особливо небезпечних (критичних) ) рівнів води для конкретних населених пунктів та господарських об’єктів.
Кремлівський диктатор Володимир Путін вперше заявив про можливість переговорів із Україною щодо ненанесення ударів по…
Meta розширює можливості використання штучного інтелекту для виявлення підлітків в Instagram — і в деяких випадках почне змінювати…
Страховий стаж - найважливіший показник для призначення пенсії. Але недостатньо просто працювати, щоб цей стаж…
Під Балтійським морем між Данією та Німеччиною будують найдовший у світі збірний тунель Фемарнбельта. Споруда…
Мобілізація в Україні знову в центрі уваги. Депутати б’ють на сполох - бійцям на передовій…
Українці залишаються найактивнішими іноземними покупцями житлової нерухомості в Польщі. У 2024 році вони придбали майже 9…