Хоча міжнародні прогнози передбачають поступове зниження інфляції та більшу стабільність ринку, ситуація в Україні залишається іншою, як попереджає економіст Олександр Савченко.
Зростання цін у країні продовжується, і одним із факторів, що сприяють цьому, мабуть, є внутрішні економічні рішення.
Однією з основних причин цього інфляційного тиску є суттєве підвищення заробітної плати приблизно 2,5 млн державних службовців і працівників державних компаній.
Ці коригування заробітної плати, запроваджені нещодавно, значно підвищили купівельну спроможність значної частини населення.
Зі зростанням наявного доходу працівники державного сектора збільшують споживчий попит. Цей підвищений попит підживлює зростання цін на товари та послуги з усіх напрямків.
Тим часом, більш вразливі соціальні групи, такі як пенсіонери та особи з фіксованим доходом, щосили намагаються наздогнати їх, оскільки їхні фінансові можливості залишаються обмеженими і значною мірою незмінними.
«Коли є попит через неадекватне зростання зарплат, а у чиновників зарплати зростали неадекватно — це розв’язує їх руки, вони можуть дозволити собі купувати все в великих розмірах. У той час як менш захищені верстви населення, пенсіонери — утискаються», – заявив економіст.
В Україні розкрили факти неправомірного завищення цін на продукти першої потреби. Покупців змушували переплачувати за…
iPhone і AirPods підривають чоловіче здоров'я і негативно позначаються на розмноженні –так вважає відомий лікар Пол Саладіно, розмістивши в…
Сьогодні, 9 травня, нардепка Мар’яна Безугла відреагувала на публікацію нардепа від фракції "Слуга народу" Максима…
В Україні користувачі мобільного додатка «Резерв+», особливо нові, все частіше виявляються не просто у списку…
Друга за капіталізацією криптовалюта світу Ethereum за останні 24 години додала понад 20% вартості, досягнувши…
Колишній радник Офісу президента, блогер Олексій Арестович прокоментував парад у Москві, а також відносини між…