Харків залишився без власної електрогенерації, – Терехов

Харків більше не може забезпечити себе власною електроенергією через значні пошкодження енергетичної інфраструктури, тому місто змушене отримувати електрику з інших населених пунктів. Про це заявив мер Харкова Ігор Терехов в інтерв’ю естонській телерадіомовній компанії ERR.

“Сьогодні в нас немає жодної власної генерації в місті і ми змушені брати електрику з інших міст. Це дуже важка ситуація, і вона балансує на межі, ми це прекрасно розуміємо. Неможливо входити в зиму з такою системою енергозабезпечення, тому що від енергозабезпечення залежить уся інша комунальна сфера, починаючи від водопостачання і закінчуючи газо- і теплопостачанням”, – зауважив він.

За його словами, інвестувати в енергетичну галузь потрібно вже зараз. Наразі є деякі домовленості з урядом щодо субвенції міському бюджету на підготовку до опалювального сезону. Терехов запевнив, що ці кошти будуть витрачені лише на когенераційні установки і на генератори, які виробляють електроенергію.

“Тож ми будемо використовувати і кошти міського бюджету, і майбутньої субвенції, і окрім цього, на сьогодні я маю домовленості в Берліні якраз підписати угоду про термінове надання нам 25 млн євро на ці цілі”, – зазначив міський голова.

Терехов додав, що Європейський банк реконструкції та розвитку вже направив Харкову проект такої угоди, тому він розраховує на ці кошти, аби придбати таке обладнання.

“Але хочу вам сказати, що це дуже складний процес, тому що таке обладнання виготовляється кілька місяців. Тому ми вже провели переговори з усіма виробниками, які виробляють таку продукцію, а це тільки іноземні підприємства, і забронювали певну частину під наші гарантії, під наше слово. Тому що ми не зможемо відкласти цей процес. Для нас дуже важливо, щоб усе це було зроблено”, – підкреслив мер.

Журналіст ERR припустив, якщо не вдасться відновити електропостачання у належному обсязі, то частині харків’ян доведеться на зиму покинути місто. Проте Терехов відповів, що влада працює над тим, аби всі жителі Харкова були забезпечені теплом. 

“Ми докладаємо для цього максимум зусиль. Те, що ми сьогодні робимо, жодне місто в жодній країні світу не робило. Нам заново потрібно переробити всю систему енергопостачання, водопостачання та теплопостачання. І на все це в нас є лише кілька місяців. Наша ідея – будувати маленькі підстанції. Їх неможливо всі зруйнувати. Вони виробляють потужність приблизно 1-3 мегавати, не більше”, – пояснив посадовець. 

Ольга Степанова

Recent Posts

Набрав вагу та постарішав: як за три роки змінилася зовнішність Потапа

Олексій Потапенко — репер та продюсер, кар’єра якого свого часу була на піку популярності. З…

2 хв. ago

Вони зроблять ваш образ стильним та дорогим: на які кольори звернути увагу цієї осені

З приходом прохолоди та барвистого осіннього пейзажу, тенденції в одязі також зазнають змін. Цей сезон…

7 хв. ago

Блекаут у Києві: що буде з життям у столиці взимку і кому точно не відключать світло

Не раз ми чули інформацію про те, що якщо зима буде занадто холодною (з мінусовими…

10 хв. ago

Оренда банківської скриньки — скільки коштує послуга в українських банках

Українські банки пропонують послугу оренди сейфів для зберігання готівки та цінних речей. Це надійний варіант для тих,…

25 хв. ago

Від національного героя до терориста: біографія Хасана Насралли, якого ліквідував Ізраїль

Армія оборони Ізраїлю вдарила по штаб-квартирі "Хезболли" в Бейруті та ліквідувала лідера організації Хасана Насраллу.…

30 хв. ago

У Німеччині українка 2 роки поширювала російську пропаганду: її викрили і затримали

У Німеччині 42-річна українка та її 37-річний чоловік-німець керували показом російської пропаганди. Про це пише…

44 хв. ago