На аеродромі у Василькові військовий на автівці врізався у літак. Експертиза показала, що він перебував у алкогольному сп’яніння. Однак чоловік не визнає своєї провини. Його зобов’язали відшкодувати 9,5 мільйона гривень Про це йдеться у вироку Васильківського міськрайонного суду Київської області, опублікованому 21 травня 2024 року.
10 березня 2021 року на військовому аеродромі у Василькові Київської області були заплановані навчальні польоти. По завершенню польотів, близько 20:30 літак МіГ-29МУ1 буксирувався за допомогою тягача до місця стоянки.
У цей час начальник інженерно-авіаційної служби в стані алкогольного спʼяніння на своєму автомобілі виїхав на аеродром і врізався у літак, який буксирували. Хоча по руліжній доріжці особистими автомобілями їздити заборонено. Пошкоджений літак загорівся і на місце викликали поліцію.
За показаннями очевидців, водій поводився неадекватно і грубо, не хотів нічого пояснювати та відповідати на будь-які запитання. У машині помітили пляшку з-під алкоголю. Один зі свідків говорив, що була недопита пляшка горілки і дві пляшки пива.
На судовому засіданні військовий вину не визнав. Він скаржився на велике навантаження на роботі і погіршення здоровʼя, про яке він нікому, крім дружини не говорив, бо хотів дослужити до 25 років вислуги.
Територія військової частини та аеродрому велика і за день доводилося їздити два-три рази, а то й більше, по службових питаннях, тому автомобіль був просто необхідним. Того дня ближче до вечора йому стало зле. Приблизно о 20:10 дружина наказала терміново забрати її з роботи, сказала, що необхідно їхати додому, виміряти тиск та прийняти ліки. Він виїхав з частини та забрав з роботи дружину. Вдома дружина поміряла йому тиск, він був зависокий (220 на 120), дала ліки і попросила залишитися вдома. Але він начебто все одно повернувся у військову частину і коли підіймався на другий поверх, то йому несподівано знову стало погано. Він вийшов на вулицю і вирішив якнайшвидше доїхати до стоянки літаків, де був кабінет, в якому він тримав ліки. Стоянка літаків освітлювалась яскраво і всі літаки нібито стояли на своїх місцях, тому він вважав, що всі літаки вже транспортовані і зона руліжних доріжок вільна, а тому, скорочуючи відстань та економлячи час, поїхав по руліжній доріжці зі швидкістю 40-45 км/год. Як трапилось саме ДТП, він нібито не памʼятає, кажучи, що втратив свідомість.
Від зіткнення сильно вдарився об руль автомобіля. У стані шоку погано розумів свої дії і взяв пляшку саморобного антисептика, який виготовляв собі для дезінфекції, та почав цим засобом обробляти рани лиця та полоскати рани в роті, намагаючись притупити біль. При цьому самостійно витягнув стоматологічний протез, вирвавши і другий опорний зуб та з періодичністю хвилин через 15 полоскав розбиту вщент ротову порожнину спиртовим антисептиком. У лікарні алкотестер взяти до рота не міг, бо розбиті зуби та губи не дозволяли затиснути його правильно, казав, що полоскав ротову порожнину антисептиком на спирту і алкотестер обовʼязково показав би стан алкогольного спʼяніння.
Одна зі співробітниць військової частини розповіла в суді, що бачила обвинуваченого ще в обідню пору, як він пʼяним сідав у свій автомобіль. Чоловік нібито був у такому стані, що не міг вести діалог, тримався за стінку і від нього йшов запах алкоголю. Йшов разом із майором т.в.о. заступника командира з виховної роботи і капітаном, але останні виглядали тверезими. Обвинувачений показання цієї жінки назвав наклепом і говорив, що через відкриті двері бачив саме на її столі відкорковану пляшку шампанського. Але стан алкогольного спʼяніння підтвердили аналізи сечі і крові.
Суд визнав неспроможною версію сторони захисту, що обвинувачений діяв в умовах крайньої потреби якнайшвидшого прийняття ліків через погане самопочуття. Обставин, що помʼякшують покарання, не встановлено. Обтяжує покарання скоєння злочину в стані алкогольного спʼяніння.
Чоловіка засудили до 1 року позбавлення волі. Шкода, заподіяна літаку, початково оцінювалася у 1 524 375 гривень. Згодом пошкоджений літак відремонтували і в суді військова частина заявила цивільний позов у 2 884 446 гривень. Але під час судового розгляду позовні вимоги збільшили до 9 591 817 гривень.
Військова частина надала документи про те, що ремонт авіадвигуна коштував 6,7 мільйона гривень, а самого літака — 2,8 мільйона гривень. Суд задовольнив позов повністю, ухваливши, що обвинувачений має відшкодувати заподіяні збитки.
21 листопада Департамент культури, ЗМІ та спорту (DCMS) Великої Британії опублікував свій щорічний звіт, в якому…
Голлівудська зірка виховує шістьох дітей – 23-річного Меддокса, 20-річного Пакса, 19-річну Захару, 18-річну Шайло і 16-річних…
Ракета "Орєшнік", якою Росія вдарила по Дніпру 21 листопада, є абсолютно новою розробкою, а не…
Під час воєнного стану в Україні багато військовозобов’язаних стикаються з питанням, чи можуть їм виписати…
У Київському районному відділі поліції Одеси після корпоративного застілля поліцейський-розвідник вистрілив у колегу. Про це…
Верховна Рада вже планує, скільки грошей їй потрібно на 2025 рік. Комітет схвалив проект бюджету,…