Categories: Інциденти

Перша людина, яка вижила внаслідок падіння метеорита: що відомо про інцидент

Енн Годжес відома як єдина в історії людина, яку зачепив метеорит і яка вижила.

Як пише LADbible, божевільний інцидент стався дуже давно, 30 листопада 1954 року в місті Сілакауга, штат Алабама, США.

До того часу Годжес була зі своїм чоловіком і жила відносно спокійне життя. Однак після зустрічі з метеоритом вона стала частиною наукової історії. Її життя змінилося назавжди, коли метеорит, пізніше ідентифікований як фрагмент метеорита Сілакауга, пролетів крізь атмосферу Землі.

Вагою близько 3,9 кг, рухаючись зі швидкістю понад 160 км на годину, він розколовся на частини і пробив дах будинку Енн. Великий шматок каменю влетів у вітальню, відскочив від великого дерев’яного радіоприймача, а потім влучив у Годжес. Вона спала на дивані, і від удару вона прокинулася з переляку, отримавши великий синець на боці, але не зазнавши інших фізичних ушкоджень.

Хоча все могло бути набагато гірше, Годжес все ще страждала внаслідок масивної гематоми і значного шоку після інциденту.

Після цієї події жінка стала відомою і привернула до себе величезну увагу ЗМІ, до чого вона не була готова.

Хоча все стало ще складніше, коли метеорит спочатку вилучила поліція міста Сілакуга, а згодом – ВПС США. Це означало, що подружжю з Алабами не дозволили залишити метеорит у себе. Військово-повітряні сили США заявили, що їм потрібен доступ до каменя, щоб перевірити його походження.

На щастя, юридична боротьба Годжес та її чоловіка за метеорит була успішною, і їм дозволили залишити свою цінну знахідку у себе. Однак, це призвело до ще однієї юридичної суперечки з їхньою домовласницею, Берті Гай. Гай заявила про своє право власності на метеорит, оскільки він впав на її землю. Знову ж таки, після деяких переговорів, Годжес змогла залишити камінь собі.

Зрештою, вона подарувала його Музею природничої історії Алабами після багатьох років використання його як дверного обмежувача.

Окрім неймовірної історії, яку можна розповісти, ця подія мала значною мірою негативний вплив на життя Годжес. Повідомляється, що стрес і увага громадськості сприяли погіршенню її психічного здоров’я. Її шлюб з чоловіком постраждав, а 1972 року вона померла внаслідок ниркової недостатності у віці 52 років.

Романчук Микола

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

20 хв. ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

29 хв. ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

37 хв. ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

44 хв. ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

53 хв. ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

1 годину ago