У вівторок, 17 грудня, після аварії двох російських танкерів у районі Керченської затоки, величезна кількість мазуту досягла берегів Анапи. Тут розпочалася справжня екологічна катастрофа, на усунення якої може піти до 10 років.
Про це повідомляють місцеві Телеграм-канали. Також фахівці зазначають, що мазут може потрапити до Азовського моря та вбити в ньому все живе.
Відомо, що в Анапі через забруднення узбережжя нафтопродуктами запровадили режим НС. Береги в районі Бугазької коси сильно забруднені мазутом, який потрапив у Чорне море після аварії двох російських танкерів.
Місцева флора вже активно гине — мешканці знаходять на піску птахів, які повністю звкриті мазутом та нерухомо лежать на забрудненому піску. У небезпеці зараз перебувають і всі мешканці Чорного моря.
Також нафтопродукти у великій кількості помічені на берегах Таманського півострова в Анапі. Тут на пляжах видніються величезні плями мазуту.
На місцях розгорнуто оперативні штаби і проводяться операції з ліквідації наслідків. Задіяно сили служб порятунку і МНС, залучено жителів і волонтерів з Анапи.
За попередніми даними, плями нафти вже затягли 35 кілометрів у районі Анапи. На борту танкера “Волгонефть 212”, що розвалився, було близько 4 тонн мазуту. Яка кількість нафтопродуктів реально потрапила до Чорного моря — невідомо.
На думку експертів, на ліквідацію наслідків екологічної катастрофи, яка зараз розгортається в Чорному морі, може піти до 10 років.
Через розлив нафтопродуктів очікується масова загибель птахів, які “ув’язатимуть” у мазуті. Також забруднений пісок на пляжах необхідно буде збирати та вивозити у величезних кількостях.
Під ударом зараз перебуває й Азовське море. Якщо туди потраплять нафтопродукти, то це буде великим ударом по екосистемі. Постраждає і риба, і водоплавні птахи, і водорості, і навіть донні організми.
При цьому Greenpeace вимагає незалежного розслідування аварії та контролю за ліквідацією забруднення. Без швидкого очищення моря екологічна криза може тривати довгі роки.
Нагадаємо, 15 грудня в Керченській протоці зазнали аварії два російські судна. Йдеться про танкери “Волгонафта 212” та “Волгонафта 239”. Інцидент стався на відстані близько 7 км. від берега. У момент аварії у морі спостерігався сильний шторм. Хвилювання моря сягало 7 балів.
У танкера “Волгонефть 212” хвилями поламало носа, після цього він сів на мілину. А другому судну хвилями розрубало корму, внаслідок чого воно лягло в дрейф.
На борту танкерів могло вміщуватись сукупно до 8 тисяч тонн нафтопродуктів. Частина з них внаслідок аварії вилилася в море.
Служба безпеки України проводить планові контррозвідувальні заходи у Печерському районі столиці, зокрема в урядовому кварталі. До…
Затримано голову Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) Івана Рудого, якого підозрюють у сприянні діяльності…
Після підписання президентом закону про підвищення податків в Україні зафіксовано масове закриття фізичних осіб-підприємців. З…
Новий Закон України №3621-ІХ, який набув чинності 4 травня 2023 року, вводить кілька нових статусів…
Американський підприємець Ілон Маск і його компанія SpaceX зіткнулися як мінімум із трьома федеральними перевірками щодо дотримання правил, спрямованих на…
Слідчий комітет Росії та ФСБ затримали громадянина Республіки Узбекистан, якого підозрюють у підриві російського генерала Ігоря…