Уже в п’яти країнах на півдні Європи оголосили попередження про екстремальну спеку, яка призводить до лісових пожеж.
Як пише Independent, екстремальна спека знову створює перешкоди для багатьох мандрівників. Очікується, що ризик лісових пожеж ще більше зросте через зміни клімату. Літо дедалі більше характеризуватиметься масштабними пожежами, які забирають життя людей і випалюють території.
Як повідомляється, ризик лісових пожеж поширився на раніше не схильні до них території, вийшовши далеко за межі Середземноморського регіону.
У багатьох районах Греції оголошено надзвичайну небезпеку через лісові пожежі.
Наразі польоти в аеропорту Афін тривають у звичайному режимі, але людей уже просять закладати додатковий час на поїздку в аеропорт, оскільки можуть бути перекриті дороги.
Також місцевих жителів просять перебувати в приміщеннях із закритими вікнами через дим.
На більшій частині Іспанії також оголошено великий ризик виникнення лісових пожеж через посуху.
Посуха вразила найпопулярніший іспанський острів Майорку. Окремі села почали нормувати подачу води до 12 годин на добу.
Провінція Кастельон – на узбережжі Середземного моря на схід від Мадрида і на північ від Валенсії – також переживає сильну посуху. Влада заборонила людям наповнювати басейни.
А на Канарських островах прогнозує вітри зі швидкістю понад 50 км/год, які сприяють поширенню вогню.
Пік пожежонебезпечного сезону в Португалії вже почався і може тривати до жовтня. На півночі країни вже понад 250 пожежників борються з вогнем.
“Складіть план дій на випадок, якщо вам потрібно буде виїхати. Підготуйте комплект для евакуації. У разі лісових пожеж або перекриття доріг підготуйте альтернативні варіанти транспорту і пам’ятайте, що маршрути громадського транспорту можуть бути порушені”, – попереджають місцевих жителів.
Лісові пожежі – звична справа в Албанії з квітня по жовтень через суху і спекотну погоду.
Для боротьби з вогнем Європейський союз направляє екстрену допомогу в цю країну.
Майже половина території Хорватії зайнята лісами і лісовими угіддями. Побоюючись пожеж, влада країни розмістила 220 камер у 110 лісових районах, щоб стежити за поведінкою туристів.
Людей попереджають про суворі покарання за “навмисний підпал” – навіть барбекю за межами позначеної зони може обійтися штрафом у 20 000 євро і можливістю тюремного ув’язнення, а викинута запалена цигарка або залишена на відкритому повітрі порожня пляшка може спричинити штраф у розмірі до 1 200 євро.
Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…
Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…
Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…
Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…
В Україні затверджено нові правила щодо обов’язкової базової військової підготовки для студентів чоловічої статі. Відмова…
За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора народному депутату України VII-IX скликань Вадиму Новинському повідомлено про…