У птахів є багато вражаючих речей. Деякі з них злітають на кілометри, навіть не змахнувши крилом, а деякі живуть понад півстоліття. Але коли ми бачимо птаха в небі, виникає запитання, наскільки високо він може піднятися.
Рекордсменом з найвищого польоту серед усіх птахів є гриф Рюппеля, пише IFLScience. У 1973 році такий птах врізався в комерційний літак на висоті 11,3 тисяч метрів над Кот-д’Івуаром у Західній Африці. Незважаючи на те, що один з двигунів літака був пошкоджений, він здійснив успішну посадку. Птахові, на жаль, не пощастило. Все, що від нього залишилося – це 20 пір’їн – достатньо для позитивної ідентифікації виду і підтвердження цього неймовірного подвигу.
Висловлюємо жаль, адже у цього птаха, ймовірно, були “друзі”, і, можливо, навіть “друга половинка”. Вони дуже соціальні і, як вважається, формують моногамні пари, в яких обоє батьків допомагають піклуватися про пташенят протягом перших 150 днів їхнього життя. Грифи походять з Африки, з регіону, який охоплює смугу землі між Сахарою і Суданською саваною, включаючи Зімбабве, Сенегал та Ефіопію. Час від часу вони також з’являються на узбережжі Середземного моря в Іспанії.
Однак, на жаль, такі візити можуть стати більшою рідкістю в майбутньому, оскільки стерв’ятник Рюппеля занесений до світового Червоного списку як вид, що перебуває під загрозою зникнення. Як і багатьом африканським птахам, їм загрожує втрата середовища існування й полювання та зменшення доступності їхнього єдиного джерела їжі – падалі.
Існує також велика проблема з отруєннями, особливо у Східній Африці. Здебільшого це пов’язано з отруєнням пестицидами та диклофенаком (протизапальний засіб використовується у ветеринарії, та є смертельним для грифів, якщо ті поїдають трупи тварин, яких ним лікували). Дивно, якщо врахувати, що вони запросто поїдають м’ясо, заражене сибірською виразкою та ботулізмом.
Якщо вам коли-небудь пощастить побачити грифа Рюппеля в живій природі, це видовище ви не забудете ніколи. Ці величні птахи досягають майже метрової висоти і мають характерну голову без пір’я. Це пристосування пов’язане з їхньою схильністю засовувати всю голову всередину здобичі, поки вони нею ласують.
Їхні потужні крила мають розмах понад 2 метри, але в польоті вони використовують їх “економно”. Навіть коли вони не завдають головного болю комерційним пілотам, ці птахи регулярно досягають вражаючих висот. Вони вдало користуються перевагами сильних теплових потоків, ширяючи над землею і скануючи свою здобич.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…