Мозок людей мутував для смартфонів у кращий бік

Нове дослідження показує, що мозок неймовірно швидко обробляє структуру написаних речень. Виявляється, людський мозок може розрізняти основні структури письма з одного погляду (шрифт, мова, почерк), що дозволяє нам швидко споживати потік інформації, який надсилають нам смартфони, повідомляє LiveScience.

Вимірявши мозкову активність 36 добровольців, вчені виявили, що люди можуть розпізнавати основні структури речень всього за 125 мілісекунд, або приблизно зі швидкістю кліпання ока. Це означає, що люди можуть обробляти слова так само швидко, як і сприймати візуальні сцени, й ця навичка дозволяє їм орієнтуватися в навколишньому світі. 

Дослідники використали техніку з магнітними полями для відстеження електричної активності в мозку. Під час сканування добровольцям представили ​​структуру речення з трьох слів, яка блимала на екрані протягом 300 мс. За нею слідував другий набір слів, який або залишався тим самим, або змінювався. Завдання учасників полягало в тому, щоб оцінити, чи збігається друге речення з першим, чи воно було змінене.

Сканування показало, що ліва скронева кора головного мозку показала більшу активність для речень із трьох слів, ніж для неструктурованих списків слів, і ця активність виявилася лише за 125 мс. Учасники показували найкращі результати, коли речення містили підмет, дієслово й об’єкт.

Причому найшвидша мозкова активність спостерігалася для таких фраз, наприклад, як “медсестри чистять рани”, порівняно зі списками іменників, наприклад “серце, легені, печінка”. Мозок також швидко виявляв неправдоподібні речення, такі як “рани зачищають медсестри”. Дослідники кажуть, що наш мозок не просто виявляє слова, але й застосовує попередні знання про світ, щоб краще зрозуміти суть написаного.

“Так само, як вашу власну машину можна швидко ідентифікувати на парковці, певні мовні структури швидко ідентифікуються, а потім можуть викликати швидкий синтаксичний ефект у мозку”, – пояснили вчені.

Дослідники також планують вивчити, чи інші візуальні стимули, такі як зображення, обробляються за допомогою тих самих механізмів, які ми використовуємо для розуміння тексту.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Магнітна буря на порозі: Сонце вирішило трохи “струсонути” Землю

Якщо ви сьогодні відчуваєте, що ваше самопочуття нагадує старий Wi-Fi — повільний і нестабільний, то…

2 хв. ago

Верховна Рада під прицілом: Кремль може готувати новий ракетний удар

Російські атаки на українські міста стають дедалі жорстокішими й непередбачуваними. У хід ідуть різні види…

6 хв. ago

Студентам скасовувати відстрочку: хто потрапляє під мобілізацію

Як стало відомо, що деяким студентам відмінили право на отримання відстрочки від мобілізації, тому вони потрапляють…

13 хв. ago

Солдати все частіше потрапляють в оточення: хто має понести покарання

Військові командири мають понести відповідальність за те, що українські солдати потрапляють в оточення, де їх…

18 хв. ago

Росія готує нові удари: воєнні канали лякають Україну ракетною атакою

В інформаційному просторі знову нагнітають. Російські пропагандисти заявляють про заплановані ракетні пуски по всій території…

19 хв. ago

Туристка заплатила 8300 доларів за ніч у готелі, переплутавши валюту

Жінка з Китаю переплутала символ китайського юаня з корейською воною, коли бронювала готельні апартаменти в…

43 хв. ago