Під час сну мозок не лише відпочиває, а й очищається від токсичних речовин, що накопичуються за день. Дослідники з Університету Копенгагена виявили, що цей процес відбувається завдяки ритмічним коливанням норадреналіну, які змушують кровоносні судини звужуватися й розширюватися, сприяючи виведенню шкідливих відходів.
Використовуючи оптоволоконні імпланти, вчені спостерігали за рухом спинномозкової рідини в мозку мишей у природних умовах. Дослідження підтвердило, що найактивніше очищення відбувається під час глибокого сну, коли норадреналінові імпульси стимулюють роботу гліматичної системи, допомагаючи позбутися токсичних білків, зокрема тих, що пов’язані з хворобою Альцгеймера.
Однак не всі види сну однаково корисні для мозку. Дослідники також з’ясували, що популярні снодійні препарати, зокрема Ambien, можуть знижувати ефективність цього очищення, оскільки вони пригнічують коливання норадреналіну. Це відкриття може змінити підхід до використання снодійних засобів і підкреслює важливість природного глибокого сну для здоров’я мозку.
Стартап Perplexity, який працює над розумним пошуковиком зі штучним інтелектом, представив власну версію моделі DeepSeek-R1 без цензури.…
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт щодо державного регулювання виробництва та обігу енергетичних напоїв. Пропонується обмежити їх…
Українці можуть заробити на деяких монетах, які цікавлять нумізмати. Наприклад, є різновиди 1-гривневих монет, які…
Українські фермери готові допомогти Сполученим Штатам збільшивши експорт яєць, якщо Україна отримає додаткові системи ППО…
Президент США Дональд Трамп узяв зі стелі та опублікував у своїй соцмережі Truth Social нову цифру витрат…
У попередній угоді про ресурси, яку Київ відхилив, США зажадали виключні права на "мінеральні, нафтові та газові…