Кардіолог назвав три популярних препарати, які можуть викликати серцеві напади

Здоров’я серцево-судинної системи є важливою темою сучасної медицини, і використання певних ліків може мати значні наслідки для нашого серцевого добробуту. Зокрема, деякі препарати можуть викликати серцевий напад.

З якими ліками треба бути обережними, розповідає Marca.

Які ліки треба приймати з обережністю?

Доктор Ауреліо Рохас назвав три поширені препарати, які, незважаючи на те, що вони широко використовуються, можуть збільшити ризик серцевих нападів та інших серцево-судинних проблем, якщо їх приймати неналежним чином.

Ібупрофен та інші нестероїдні протизапальні засоби

Ібупрофен разом з іншими НПЗЗ, такими як напроксен і декскетопрофен, часто використовується для полегшення болю та зменшення запалення.

Однак його тривале застосування або у великих дозах може бути шкідливим. За словами доктора Рохаса, ці ліки можуть збільшити ризик гіпертонії, інфаркту, серцевої недостатності та навіть інсульту.

Перед частим або тривалим використанням НПЗЗ обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Існують альтернативні засоби для знеболення, які можуть бути безпечнішими для здоров’я серцево-судинної системи.

Антибіотики: азитроміцин і фторхінолони

Антибіотики необхідні для лікування поширених бактеріальних інфекцій; однак деякі з них становлять значний ризик для здоров’я серця.

Зокрема, азитроміцин і фторхінолони пов’язані з небезпечними серцевими аритміями через подовження інтервалу QT на електрокардіограмі.

Якщо у вас або члена вашої родини в анамнезі були серцебиття, тахікардія або проблеми з серцем, вкрай важливо обговорити з лікарем можливість використання більш безпечних альтернатив при призначенні антибіотиків.

Омепразол

Омепразол зазвичай призначають для лікування шлунково-кишкових проблем, таких як печія, виразка та гастроезофагеальний рефлюкс. Однак тривале використання може бути пов’язане з підвищеним ризиком зниження рівня магнію в крові, що, у свою чергу, може призвести до серцевих аритмій.

Крім того, ІПП можуть перешкоджати засвоєнню основних поживних речовин, необхідних для підтримки здоров’я серцево-судинної системи. Омепразол не можна застосовувати постійно без призначення лікаря.

Якщо це необхідно протягом тривалого періоду, рекомендується розглянути можливість прийому добавок цитрату магнію або бісгліцинату для пом’якшення можливих побічних ефектів.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Ці прилади тягнуть найбільше світла: вимикайте їх після користування

Більшість людей не вимикають з розетки електроприлади, навіть якщо ними не користуються, а вони ж…

2 години ago

Скандальний Тищенко пообіцяв законопроект, яких світ не бачив: подробиці

Народний депутат Микола Тищенко заявив, що 2025 року збирається зосередитися на основних своїх обов'язках. Як депутат, він працюватиме…

2 години ago

Верховна Рада України заборонила джипінг у заповідних зонах: ухвалено законопроєкт

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №11024, який забороняє джипінг на територіях природно-заповідного фонду. Про це повідомив народний депутат…

2 години ago

В Україні планують встановити мінімальний рівень пенсій для колаборантів

Верховна Рада планує обмежити розмір пенсій для осіб, засуджених за колабораціонізм, встановивши їх на рівні…

3 години ago

З цими проблемами ТЦК не забере: які діагнози звільнять від мобілізації

Законодавство України чітко регламентує, хто з військовозобов’язаних має право на відстрочку від мобілізації через стан…

3 години ago

У США з’явилися школи, де викладає штучний інтелект: що роблять вчителі

У США зʼявилась перша державна онлайн-школа, де заняття буде проводити штучний інтелект. Вчителі у такому…

3 години ago