Експерти з довголіття назвали річ, яку не можна робити, якщо хочете прожити до 100

Ізоляція себе та відсутність спілкування з близькими має серйозні негативні наслідки для здоров’я і може призвести до більш ранньої смерті.

Про це заявили геріатри. “Наголошую на важливості підтримання зв’язку з близькими, особливо в міру того, як ми старіємо”, – зазначила геріатриня Моніка Махаджан, пише Parade.

Це пов’язано з тим, що соціальна взаємодія впливає на здоров’я та активність мозку, які впливають на тривалість життя, згідно з дослідженням.

“Ізоляція позбавляє розумової стимуляції, емоційної підтримки та почуття приналежності – ключових чинників підтримки когнітивного здоров’я. Регулярна соціальна взаємодія підтримує активність мозку, знижує стрес і сприяє розумовій стійкості, все це може допомогти знизити ризик недоумства”, – пояснила Махаджан.

Метааналіз у Nature Mental Health показав, що самотність збільшує ризик слабоумства на 31%. Крім того, Махаджан вказала на метааналітичний огляд у Perspectives on Psychological Science, який показав, що самотність пов’язана з підвищенням ризику ранньої смерті на 26% через її вплив на психічне і фізичне здоров’я.

Як самотність збільшує ризик недоумства і скорочує життя

“Самотність має глибокий вплив як на когнітивне здоров’я, так і на загальну тривалість життя. Вона може викликати хронічний стрес і запалення, згодом пошкоджуючи мозок і збільшуючи ризик недоумства”, – зазначила Махаджан.

Інші фізичні наслідки самотності можуть включати підвищений ризик високого кров’яного тиску, інсульту, хвороб серця, поганої якості сну, хронічного болю і зниження імунітету.

Крім того, варто зазначити, що самотність несе в собі такі ж смертельні ризики для здоров’я, як паління 15 сигарет на день.

Способи продовжити життя

Здорова кількість вправ, достатня кількість сну, проходження медоглядів і відмова від куріння – ось основні способи продовжити життя. За словами експертів з довголіття, навіть позитивний настрій і вживання більшої кількості вітаміну D можуть допомогти.

Але, за словами Махаджан, благополуччя у стосунках і емоційне благополуччя так само важливі, як і фізичне здоров’я, і в неї є цифри, які підтверджують це.

“Дослідження показують, що люди з міцними соціальними зв’язками на 50% більше схильні жити довше. Значущі стосунки знижують стрес, посилюють імунну функцію і дають відчуття мети, все це сприяє здоровішому і довшому життю”, – сказала геріатриня.

Романчук Микола

Recent Posts

Поки звичайний народ за межею: держслужбовці отримують зарплати під 300 тисяч гривень

Міністерство фінансів України опублікувало дані щодо зарплат держслужбовців за вересень 2024 року. Згідно зі звітом,…

6 хв. ago

Захід недооцінює КНДР, Кім Чен Ин зробив вибір розпочати війну, – FT

Експерти з питань Північної Кореї вже кілька місяців висловлюють серйозне занепокоєння щодо глобальної зміни позиції диктатора Кім…

11 хв. ago

Байден опинився в центрі нового скандалу: чим обернулася його заява про прихильників Трампа

Пристрасті в політиці США, коли до виборів президента залишається менше, ніж розпалюються не на жарт.…

14 хв. ago

Ухилення від мобілізації стане складнішим: штрафи виписуватимуться без протоколів

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності схвалив законопроєкт, який може сильно змінити правила тих,…

22 хв. ago

Похолодання та штормовий вітер охоплять Україну: синоптики попередили про негоду

Від сьогодні, 30 жовтня, в Україні збільшиться хмарність та місцями пройдуть невеликі дощі, а вже…

27 хв. ago

Україна втратила ще два населені пункти: карта DeepState

У ніч на 30 жовтня аналітики моніторингового проекту DeepState оновили карту, зазначивши, що російські війська…

34 хв. ago