Названо предмет, через який малюки наражаються на ризик вдихання мікропластику: що це

Відтоді як 170 років тому людство створило пластик, він став справжньою проблемою для планети. Крихітні частинки цього матеріалу вчені буквально виявляють всюди: у воді, повітрі, ґрунті та навіть наших органах, пише Daily Mail.

Вчені все ще не знають усіх ризиків, з якими пов’язане вдихання мікропластику та його накопичення в організмі людини та інших живих істот на планеті. Однак нове дослідження виявило предмет у нашому домі, пов’язаний із високим ризиком вдихання мікропластику малюками.

Відкриття було зроблено командою з Бірмінгемського університету, і команда вважає, що їхні висновки мають серйозні наслідки для маленьких дітей, в основному, через їхню нерозвинену імунну систему. Ба більше, команда вважає, що хлопчики піддаються більшому ризику, ніж дівчатка, оскільки вони дихають швидше.

Результати нового дослідження показують, що рівень мікропластику майже на 60% вищий у будинках і квартирах з килимами порівняно з житлом, де немає цих предметів інтер’єру. Під час експериментів учені також виявили, що деякі з цих крихітних частинок пластику проникають у легеневу тканину людини.

Передбачається, що мікропластик може виділятися з самих сучасних килимів унаслідок зносу, тертя, старіння і методів чищення. Свої висновки вчені представили в дослідженні, опублікованому в журналі Environmental Pollution.

Висновки команди також свідчать про те, що найбільш вразливими перед мікропластиком, що виділяється килимами, виявилися малюки. Порівняно з дорослими вони вдихають значно більшу кількість мікроскопічних частинок пластику.

Крім того, вчені виділили ще одну категорію людей, яка може бути в небезпеці через килими в приміщенні. До неї увійшли люди з порушеннями дихання — висновки дослідників припускають, що ця категорія людей також може піддаватися вищому ризику вдихання частинок мікропластику.

Зазначимо, що наслідки вдихання мікропластику людиною все ще мало вивчені, проте деякі попередні дослідження вже показали, що воно може бути пов’язане з вищим ризиком розвитку раку та інших захворювань.

Романчук Микола

Recent Posts

Польща видає “сірі паспорти” для українців

В Україні для громадян, які змушені були покинути свої домівки через війну та отримали статус…

9 хв. ago

Війна РФ проти України перестала бути локальною: погляд

Цивілізований світ має зрозуміти одну річ: якщо зараз не повернути силу міжнародного права, то весь…

19 хв. ago

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

4 години ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

4 години ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

5 години ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

5 години ago